V Kalifornii přinesla čtvrtá etapa vítězství úniku a Evana Huffmana

nabor

Čtvrtá etapa závodu, který se jede v Kalifornii, dokázal vyhrát únik. Nejvíce sil v závěrečném spurtu měl Evan Huffman (Rally Cycling), který strávil celý den se čtyřmi kolegy v úniku. Druhým místem podtrhl nadvládu stáje Rally Cycling Kanaďan Rob Britton.

Čtvrtá etapa svým profilem připomínala klasikářskou trať, jejíž délka je 159,5 kilometru. Start byl na pobřeží v Santa Barbaře. Cíl byl potom na úpatí hor Magic Mountain v Santa Claritě.

Do úniku dne se dostala pětice: Rob Britton, Evan Huffman (Rally Cycling), Lennard Hofstede (Team Sunweb), Mathias Le Turnier (Cofidis) a Martin Elmiger (BMC).

Únik posbíral veškeré možné prémie, tedy 4 vrchařské a 2 spurterské. při své jízdě jejich náskok narostl až na 9 minut. Pak na čele začala pracovat stáj Kaťuša, jenž využila i pomoci stáje Trek-Segafredo. Náskok vedoucí skupiny šel dolů, ale velice pozvolna. ještě 24 kilometrů před cílem byl odstup vedoucí pětice přes tři a půl minuty.

Peloton mocně dotahoval, ovšem uprchlíci vjížděli přibližně s dvacetisekundovým náskokem do posledního kilometru. Ve vedoucí skupině se chvíli taktizovalo. Pak za to vzal Evan Huffman a vyrazil vstříc cíli. Jeho nástup nikdo nezachytil a tak si borec stáje Rally Cycling dojel pro vítězství. Na druhé místo se v závěrečném spurtu propracoval jeho stájový kolega Rob Britton.

Peloton dovezdl se ztrátou 13 vteřin muž v zeleném Peter Sagan ( Bora-Hansgrohe), který si tak upevnil vedení mezi spurtery. Celkově i nadále vede Rafal Majka ( Bora-Hansgrohe), který dojel na 20. místě.

[cyklostat id=“Amgen-Tour-of-California“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Amgen Tour of California 2017, pořadí 4. etapy“]