V poslední etapě Abu Dhabi Tour se radoval Valverde a stává se i celkovým vítězem

nabor

Závěrečnou etapu Abu Dhabi Tour vyhrál Alejandro Valverde před Miguelem Angelem Lopezem a Julianem Alaphilippem. Valverde tak mohl slavit i celkové vítězství na závodě Abu Dhabi Tour.

Lawson Craddock (EF Education First-Drapac), Mathias Brändle (TrekSegafredo), André Greipel (Lotto-Soudal), Rudy Barbier (AG2R La Mondiale), Fredrik Frison (Lotto-Soudal), Michael Bresciani (Bardiani CSF), Nicolo Bonifazio (Trek-Segafredo), Nikolay Trusov (Gazprom-Rusvelo) a Joonas Henttala (Novo Nordisk) utvořili únik dne. Jejich náskok se v jednu chvíli vyšplhal až deseti minutám, ale následně začal rychle klesat. Přesto únik dojel pod cílové stoupání jako první.

V pelotonu se mezitím strhla bitva o pozice. Tuto bitvu jasně vyhrála Astana, která svému lídrovi Lopezovi zajistila místo v přední části pelotonu. Většinu úniku sestava Astany rychle dojela. Jako poslední odolávali Craddock a Greipel, ale i oni byli zanedlouho pohlceni.

Jako první nastoupil Davide Formolo. Formolův nástup znamenal navýšení tempa ve skupině favoritů. Toto tempo již nevydržel celkový lídr závodu Rohan Dennis, odpadl a vypadl z boje o vítězství. Netrvalo dlouho a Formola se vydal stíhat Alejandro Valverde. Dvojice se začala ostatním vzdalovat a na to již museli reagovat Miguel Angel Lopez a Julian Alaphilippe. Čtveřice následně začala mírně taktizovat, což umožnilo připojení se Wilca Keldermana, Rafala Majky a Niklase Ega. Skupinu se vydal stíhat také Tom Dumoulin, ovšem Holanďana stejně jako ve včerejší časovce zastavil defekt a následně vzteky odhodil své kolo.

Čtyři kilometry před cílem zaútočil Lopez a jediný Valverde byl schopný ho následovat. Společně dorazili do cíle a ve spurtu byl silnější Valverde. Kelderman dorazil do cíle až za dalších patnáct sekund, a tak se Valverde stal i vítězem celkovým.