Dylan Groenewegen vyhrál Kuurne – Brusel – Kuurne

nabor

Klasiku Kuurne – Brusel – Kuurne vyhrál dosavadní suverén cyklistického jara – Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo). V hromadném finiši pokořil Arnauda Démara (FDJ) a Sonnyho Colbrelliho (Bahrain-Merida).

Do úniku se pustila sedmička odvážných – Truls Korsaeth (Astana), Gedaminas Bagdonas (AG2R), Matteo Bono (UAE Team Emirates), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Kenneth Van Bilsen (Cofidis), Romain Cardis (Direct Energie) a Ben Perry (Israel Cycling Academy). Pro Van Bilsena se jednalo o druhou účast v denním úniku, když se do něj dostal i ve včerejší klasice Omloop Het Nieuwsblad.

Když se přiblížil cíl, přišel i slavný sektor Oude Kwaremont, kde nejprve k zemi šli Boy Van Poppel (Trek-Segafredo) a mistr Německa Marcus Burghardt (Bora-hansgrohe) a na čele přišel útok. Ten měl za lubem Yves Lampaert (Quick-Step Floors), se kterým se dokázali udržet pouze Greg Van Avermaet (BMC) a Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac). Navíc byl tímto útokem dostižen únik a pouze Bagdonas s Korsaethem se udrželi s útočící trojicí.

Jenže skupina nespolupracovala ideálně a jezdci se vrátili zpět do pelotonu. Na dalším sektoru s kostkami – Kruisberg – odpadl lídr Quick-Stepu Fernando Gaviria. Peloton se zde podělil a na čele byla většina favoritů. Stíhací skupinu vedl tým LottoNL-Jumbo, jelikož Groenewegen nestihl toto dělení.

Následoval útok vítěze z roku 2015 Jaspera Stuyvena (Trek-Segafredo) a Daniela Osse (Bora-hansgrohe). Itala potkal defekt 33 kilometrů před cílem a ani tento pokus nevyšel podle plánu. Stuyven se byl statečně, ale 18 kilometrů před cílem byl dojet, zatímco k zemi se poroučel Sacha Modolo (EF Education First-Drapac).

O další útok, tentokráte už na cílových okruzích, se postarali Niki Terpstra (Quick-Step Floors) a Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert), ale ani jim se nepovedlo dojet do cíle.

O poslední útok dne se postarali Julien Vermote (Dimension Data) a Julien Duval (AG2R). Když se k nim přiblížil peloton, vypálil z něj Loïc Vliegen (BMC) a trojice si opět začala budovat náskok.

Na posledním kilometru zaútočil Vermote, jelikož peloton už doslova funěl uprchlíkům na záda. Svým útokem urval své spolujezdce a zkusil štěstí, ale peloton byl hned za ním a nenechal nic náhodě.

První začal spurtovat Démare, ale na zadním kole měl Groenewegena, který se za ním vyvezl a dojel si už pro čtvrtou letošní výhru.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=aQMBVZdua00

Pořadí závodu

Pořadí Jezdec – Tým Result
1. Dylan Groenewegen – LottoNL-Jumbo 4:51:41
2. Arnaud Démare – FDJ
3. Sonny Colbrelli – Bahrain-Merida
4. Pim Ligthart – Roompot-Nederlandse Loterij
5. Justin Jules – WB Aqua Protect Veranclassic
6. Jean-Pierre Drucker – BMC
7. Guillaume Boivin – Israel Cycling Academy
8. Lukasz Wisniowski – Sky
9. Julien Vermote – Dimension Data
10. Timothy Dupont – Wanty-Groupe Gobert