Pohyby v pelotonu

nabor

Uběhly další dny a týmy dále oznamují nové jezdce. Největší událostí posledních dní je přestup Nikiho Terpstry, ale působiště změnili i další jezdci.

Terpstra jde do prokontinentální stáje

Největší rybu v posledních dnech ulovila, docela překvapivě, stáj Direct Energie. Řady tohoto týmu od příštího roku rozšíří vítěz Paříž-Roubaix i Kolem Flander Niki Terpstra. Tým pro něj získal i dva závodníky na podporu – Anthonyho Turgise z Cofidisu a Pima Ligharta z Roompot-Nederlandse Loterij.

Niki Terpstra

Aktivní BMC

Staronový tým BMC-CCC se dále buduje a mocně posiluje své řady. Tým podepsal mladého talenta Williama Bartu z týmu Hagens Berman-Axeon, zkušeného Simona Geschkeho a Poláky Lukasze Owsiana a Szymona Sajnoka. Patrick Bevin a Joey Rosskopf kontrakty prodloužili a s tímto týmem je spojováno i jméno Laurense Ten Dama. Naopak z týmu odchází klasikář Jürgen Roelandts, který jde do Movistaru a Kilian Frankiny, který míří do FDJ. Když je tu řeč o FDJ, tak svůj kontrakt zde prodloužil Thibaut Pinot.

Trocha spekulací

Nyní některé spekulace. Jedna z nich hovoří o tom, že o bratry Izagirrovy má zájem tým UAE. Z Bahrainu-Merida by údajně mohl být na odchodu i Enrico Gasparotto, kterého by do svých řad rádi přivedli v Dimension Data. A do třetice Bahrain-Merida. Řady týmu by mohli opustit i Giovanni Visconti, Kanstantsin Siutsou, Ramunas Navardauskas, Niccolo Bonifazio, David Per a Borut Božič. U prvních pěti není jisté, kam by mohli jít, Božič oznámil konec kariéry. Tony Martin by se také mohl stěhovat, a to do sestavy LottoNL-Jumbo.

Tony Martin