Favorité Vuelty – bodovací soutěž

nabor

Blíží se poslední Grand Tour roku, španělská Vuelta, a my si představíme favority na výhru v bodovací soutěži. Na startu uvidíme vítěze bodovacích soutěží z letošního Gira i Tour a právě oni dva (Elia Vivani a Peter Sagan) budou největšími hvězdami na spurterském poli i na Vueltě.

Ryan Gibbons (Dimension Data)

Mladý Jihoafričan se představí letos na druhé Grand Tour, když v květnu startoval na Giru. Zde dostane šanci prorazit a upozornit na sebe nějakým dobrým umístěním v hromadném dojezdu.

Ryan Gibbons

Max Walscheid (Sunweb)

Dalším talentovaným spurterem, který dostane šanci zazářit bude Němec Max Walscheid. Pětadvacetiletý borec už letos ovládl etapu na závodě Kolem Yorkshiru a tým Sunweb do něj vložil důvěru zde na Vueltě.

Max Walscheid
Max Walscheid

Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo)

Špatně letos nejezdí ani tento devětadvacetiletý Ital. Hned v úvodu sezóny vyhrál etapu na Vuelta San Juan. V průběhu sezóny pak sbíral četná umístění v Top 10, ale vrchol sezóny, Giro, musel kvůli zranění vynechat. O nápravu chuti se pokusí zde.

Giacomo Nizzolo

Nacer Bouhanni (Cofidis)

Ještě v horší pozici je Francouz Bouhanni. Drobný rychlík Cofidisu sbíral výhry na menších závodech ve Francii a Belgii, ale na výraznější úspěch nedosáhl. Navíc ho postihly zdravotní komplikace, které ho vyřadily z nominace na Tour de France. Také pro něj bude Vuelta o záchraně spíše nepovedené sezóny.

Nacer Bouhanni Cofidis
Nacer Bouhanni

Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo)

To Danny van Poppel platí v týmu LottoNL-Jumbo za spolehlivou spurterskou dvojku za Dylanem Groenewegenem. Letos nejezdí vůbec špatně, výhra v etapě závodu Volta a Valenciana a na klasice Halle Ingooigem. K tomu druhé místo v etapě na Giru nebo na domácím mistrovství. To vše mu vyneslo účast na Vueltě, kde bude chtít také ukázat něco ze svých dovedností.

Danny Van Poppel
Danny van Poppel

Matteo Trentin (Mitchelton-Scott)

Loni jednoznačný král hromadných dojezdů na Vueltě, když vyhrál hned čtyři etapy. Letos změnil tým a dlouho čekal na výhru. Ta přišla na Mistrovství Evropy, kde nenašel přemožitele a v tomto dresu se představí ve Španělsku. Trentin má výhodu, že nemá letos v nohách žádnou Grand Tour a měl by být čerstvější než jeho soupeři.

Matteo Trentin
Matteo Trentin

Peter Sagan (Bora-hansgrohe)

Není pochyb o tom, kdo je největším favoritem na zisk zeleného dresu. Trojnásobný mistr světa, šestinásobný vítěz zeleného dresu na Tour de France se po tříleté odmlce vrací na Vueltu. Vítěz tří etap na Vueltě bude chtít svou sbírku rozšířit a ještě dodat lesk už tak povedené sezóně, které kraluje triumf na Paříž-Roubaix.

Peter Sagan - vítěz 13. etapy Tour de France 2018
Peter Sagan

Elia Viviani (Quick-Step Floors)

Největším vyzyvatelem Petra Sagana bude bezpochyby čerstvý mistr Itálie Elia Viviani. Ten po přestupu do Quick-Stepu září a vítězí, kde se dá. Letos posbíral už 15 vítězství. V Austrálii, Dubaji nebo na závodě Adriatica Ionica. Hned čtyři etapy ovládl na Giru a uzmul pro sebe bodovací soutěž. Naposledy nedal soupeřům šanci při EuroEyes Cyclassics Hamburg.

Elia Viviani
Elia Viviani