Mistr České republiky přestupuje do BMC!

nabor

Tým BMC, který od příští sezóny převezme polská firma CCC, mohutně posiluje své řady. Dnes bylo oznámeno, že od příštího roku uvidíme v jejich dresu aktuálního mistra České republiky Josefa Černého.

Josef Černý je aktuálně jezdcem týmu Elkov-Author, předtím jezdil v barvách CCC Sprandi Polkowice. Už zde zajížděl dobré výsledky, když například dojel druhý v etapě Giro del Trentino nebo se stal dvojnásobným mistrem republiky v časovce v kategorii U23.

Pro rok 2017 rozšířil řady největšího domácího týmu Elkov-Author a hned byl druhý na domácím mistrovství a třetí v časovce. Největší úspěch přišel v srpnu, kdy si podmanil Czech Cycling Tour. Na tento triumf navázal výhrou na Okolo jižních Čech.

Letos o sobě dal vědět četnými umístěními na čelních příčkách na závodech v Polsku a Francii, ale průlom udělal při závodě Kolem Slovinska, kde obsadil sedmé místo celkově a v časovce byl dokonce třetí. O čtyři dny později se stal v této disciplíně mistrem republiky a přidal k tomu i titul z hromadného závodu.

Od příštího roku tak uvidíme dalšího zástupce naší republiky na největších závodech. BMC prochází obrovskou přestavbou a do týmu přichází řada nových jmen. Černý se potká například s olympijským šampionem Gregem Van Avermaetem či Simonem Geschkem.