Tým BMC, který od příští sezóny převezme polská firma CCC, mohutně posiluje své řady. Dnes bylo oznámeno, že od příštího roku uvidíme v jejich dresu aktuálního mistra České republiky Josefa Černého.

Josef Černý je aktuálně jezdcem týmu Elkov-Author, předtím jezdil v barvách CCC Sprandi Polkowice. Už zde zajížděl dobré výsledky, když například dojel druhý v etapě Giro del Trentino nebo se stal dvojnásobným mistrem republiky v časovce v kategorii U23.

Pro rok 2017 rozšířil řady největšího domácího týmu Elkov-Author a hned byl druhý na domácím mistrovství a třetí v časovce. Největší úspěch přišel v srpnu, kdy si podmanil Czech Cycling Tour. Na tento triumf navázal výhrou na Okolo jižních Čech.

Letos o sobě dal vědět četnými umístěními na čelních příčkách na závodech v Polsku a Francii, ale průlom udělal při závodě Kolem Slovinska, kde obsadil sedmé místo celkově a v časovce byl dokonce třetí. O čtyři dny později se stal v této disciplíně mistrem republiky a přidal k tomu i titul z hromadného závodu.

Od příštího roku tak uvidíme dalšího zástupce naší republiky na největších závodech. BMC prochází obrovskou přestavbou a do týmu přichází řada nových jmen. Černý se potká například s olympijským šampionem Gregem Van Avermaetem či Simonem Geschkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.