Po přesunu do Itálie zrádná etapa


Co Kittel dobyl v Gelderlandu, bude muset v Kalábrii hned první den zarputile bránit. Zvlněnou čtvrtou etapu nepochybně nepřejedou v pelotonu všichni spurteři.

V Catanzaru, kalábrijském hlavním městě a nejjižnějším bodě své letošní trasy, odstartuje Giro do druhého závodního bloku z celkových čtyř. 200 kilometrů dlouhá etapa nabídne dvě vrchařské prémie třetí kategorie, ovšem především neklasifikovaný výšlap 10,5 kilometrů před koncem. O tom lze s úspěchem tvrdit, že by na Tour byl také „trojkou“, měří 1500 metrů a obsahuje dvě 18procentní rampy za celkového průměru 7,7 %. V klesání pak 5 kilometrů od cíle přijde neříjemná zatáčka a po ní už jen úprk do pásky.

I přes dlouhý letecký přesun zůstane počasí naprosto neměnné. Skoro jasno, 23 stupňů.

4. etapa Giro 2016 profilDnes patří k hlavním favoritům jména, která jsme zatím v akci moc neviděli. Tim Wellens, Sonny Colbrelli a formu by mohl ukázat i Alejandro Valverde. Přes náročný závěr však rovnice zůstává jednoduchá – pokud Marcel Kittel přejede stoupání – a přejet je může -, bude hlavním favoritem právě on.

Opravdu mnoho je dnes černých koní. Diego Ulissi, Leigh Howard, Navardauskas, Jungels… A nikde není psáno, že hovoříme jen o černých koních pro spurt. Zaútočit by na posledních kilometrech mohl třeba nezničitelný Australan Adam Hansen.

Komu věříte vy? O tom se s námi i dnes podělte v soutěži na našem Facebooku.

Etapa začíná ve 12:20, přenosy od 14:15, dojezd tradičně něco po sedmácté.