Diego Ulissi vyhrál po úspěšném nástupu čtvrtou etapu. Zpátky v růžovém je Dumoulin


Domácí Ital Diego Ulissi (Lampre-Merida) vyhrál čtvrtou etapu závodu Giro d´Italia. Za ním dojeli s pětisekundovou ztrátou Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) a Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo). O další vteřinu později do cíle dorazili hlavní favorité. Ale i někteří dnes nabrali ztrátu, například Andrey Amador (Movistar) nebo Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo). Hlavním momentem byla i ztráta Marcela Kittela. Do růžového tak putuje Tom Dumoulin.

Do úniku se dnes pustili Matthias Brändle (IAM), Nicola Boem (Bardiani-CSF), Matěj Mohorič (Lampre-Merida) a Joey Rosskopf (BMC). Jejich maximální náskok byl 3:30 minuty. Ovšem už daleko před cílem je peloton pohltil.

V problémech byli spurteři, včetně růžového Marcela Kittela. Ten ztrácel po druhé horské prémii dvě minuty. Ale tým Etixx-Quick Step ho dokázal dostat zpět. Jen na chvíli, protože Kittel znovu odpadl a ztratil růžový dres.

Mezitím se na čele odpoutali Hubert Dupont a Guillaume Bonnafond (oba AG2R). Za nimi se vydala stíhací skupina, kde byli mimo jiné Valerio Conti, Diego Ulissi (oba Lampre-Merida), Stefano Pirazzi (Bardiani-CSF), Tim Wellens (Lotto Soudal), Alessandro De Marchi (BMC), Pieter Serry, Bob Jungels (Etixx-Quick Step) nebo David López (Sky). Ovšem Jungels byl týmem hodně rychle stažen zpět k dalším favoritům.

Poté už přišlo neklasifikované, ale extrémně prudké stoupání. To zbývalo 10 km do cíle. Právě zde zaútočil Ulissi a začal si budovat solidní náskok. I skupina favoritů se dělila. Odpadl Andrey Amador (Movistar) nebo Ryder Hesjedal (Trek – Segafredo). Ze závodu odstoupil Alexandre Geniez (FDJ).

Když bylo toto stoupání přejeto, byl Ulissi sám. Za ním se hnala Astana s Etixxem. Na posledních dvou kilometrech se Ulissiho náskok smrštil, protože skupina začala nastupovat. Nikdo nebyl úspěšný až na dvojici Dumoulin – Kruijswijk, která si dojela pro druhé místo za vítězným Ulissim. Spurt balíku vyhrál Alejandro Valverde (Movistar).

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Diego Ulissi Lampre – Merida 4:46:51
2. Tom Dumoulin Giant – Alpecin + 0:05
3. Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo ,,
4. Alejandro Valverde Movistar + 0:06
5. Gianluca Brambilla Etixx – Quick Step ,,
6. Vincenzo Nibali Astana ,,
7. Ilnur Zakarin Katusha ,,
8. Matteo Busato Willer-Southeast ,,
9. Esteban Chaves Orica-GreenEDGE ,,
10. Nicolas Roche Sky ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Tom Dumoulin Giant – Alpecin 14:00:09
2. Bob Jungels Etixx – Quick Step + 0:20
3. Diego Ulissi Lampre – Merida ,,
4. Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo + 0:24
5. Georg Preidler Giant – Alpecin ,,
6. Vincenzo Nibali Astana + 0:26
7. Alejandro Valverde Movistar + 0:31
8. Jakob Fuglsang Astana + 0:35
9. Nicolas Roche Sky + 0:37
10. Esteban Chaves Orica-GreenEDGE ,,