232 kilometrů a po kostkách do cíle

nabor

Druhá nejdelší etapa 99. Giro d’Italia nenabídne asi změny v celkové klasifikaci, ale bolet cyklisty bude.

Z Kalábrie se peloton přesune do Kampánie, konkrétně jejího hlavního města Beneventa. To láká turisty na památku UNESCO – kostel svaté Žofie, organizátoři Gira sem ovšem naplánovali nepříliš projížďkovou etapu, která nenabídne moc čisté roviny a bude zakončena dvěma malými stoupáními. První z nich, s průměrem 2,9 % a délkou 1,25 km, začne 6,5 kilometrů od cíle, druhé, rozhodující a znepříjemněné kostkami, má délku jen zhruba kilometrovou, končí však až na pásce a průměr poslední pětistovky dosáhne 3,6 %.

Jediné, co zůstane příjemným, je počasí. Teplé, slunečné, stále ale pod třicítkou.

5. etapa Giro 2016 profilVčera Kittel neodolal, o to více bude chtít třetí výhru přidat dnes. Nebude to však mít lehké, protože v takto náročné etapě se jeho výhoda oproti Démarovi, Greipelovi, Nizzolovi či Ewanovi snižuje.

V širším poli favoritů nalezneme podobná jména jako včera, z dosud nezmíněných jmenujme Hoflanda, Tsateviche, Sbaragliho, Pozzata, nu a bez šancí není ani růžový Tom Dumoulin.

Jaký je váš favorit? Ani dnes nechybí možnost zasoutěžit si na našem Facebooku.

Dlouhá etapa začíná již v 11:30, přenosy se stejně jako včera připojí ve čtvrt na tři, dojezd tentokrát v prognóze vychází na 17:11.

1 komentář

Comments are closed.