Greipel ovládl složitý dojezd v Beneventu

nabor

André Greipel (Lotto Soudal) zvítězil v 5. etapě Giro d´Italia a získal tak na Giru svůj čtvrtý etapový vavřín v kariéře.

Únik dne se vytvořil až po 40 kilometrech etapy, což není zrovna běžné. Uniklá čtveřice ve složení Txurruka (Orica-GreenEDGE), Brutt (Tinkoff), Oss (BMC) a Foliforov (Gazprom-RusVelo) si vybudovala až 6 minutový náskok na peloton a všechny prémie dne si rozdělila mezi sebe.

První dech beroucí moment nám připravil Daniel Oss necelých 100 kilometrů před cílem, když v zatáčce upadl a narazil do železného plotu u silnice. O chvíli později se ovšem zvedl a i když mu chyběl na levé straně kus dresu a kůže, pokračoval dál a skupinku si brzy dojel. Naštěstí pád vypadal mnohem hůře, než nakonec dopadl a Ossovi se nic závažného nestalo.

Další vzrušení nám přinesl pád Zilioliho (Nippo-Vini Fantini) necelých 15 kilometrů před cílem, který zahnal do trávy a do pěkného salta Bobridge (Trek-Segafredo) a Timmera (Giant-Alpecin). Všichni byli ale nakonec v pořádku a Bobridge s Timmerem už o tom za chvíli vtipkovali a porovnávali svá zranění.

Jako další měl problémy, tentokrát technické, Rafal Majka (Tinkoff). 13 kilometrů před cílem musel měnit kolo a chvíli to vypadalo, že to bude mít těžké dostat se zpátky. Ale to už u něj byli 2 týmoví kolegové a brzy jej do pelotonu vrátili.

Na dalších 8 kilometrů se na čele usadila holandská squadra LottoNL-Jumbo. Měli pro to dva dobré důvody, první aby udrželi v bezpečí Kruijswijka na celkové pořadí a druhý, aby udrželi vepředu Hoflanda pro případné vítězství v etapě. 5 kilometrů před cílem je nahradilo další Lotto, tentokrát Soudal v čele s Greipelem. Přestože zbývalo do cíle ještě 5 kilometrů, měl Greipel před sebou pouze Roelandtse, ten ale odvedl neskutečný kus práce a Greipela vypustil 250 metrů před cílem v perfektní pozici. V tu chvíli už bylo jasno, nikdo neměl sebemenší nárok na to Greipela porazit a německá Gorila si připsala cenné vítězství.

Sestřih etapy

Marcel Kittel (Etixx) odpadl již při prvním průjezdu cílem, což bylo celkem překvapení a musí si tak počkat až na příští sprinterskou etapu. Určitě nezapomeňte na naší tipovací soutěž a ukažte, že se v cyklistice opravdu vyznáte.

Pořadí 5. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 André Greipel (Něm) Lotto Soudal 5:40:35
2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
3 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
4 Bob Jungels (Luc) Etixx – Quick-Step
5 Moreno Hofland (Niz) Team LottoNl-Jumbo
6 Manuel Belletti (Ita) Southeast – Venezuela
7 Rick Zabel (Něm) BMC Racing Team
8 Georg Preidler (Rak) Team Giant-Alpecin
9 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
10 Alexey Tcatevitch (Rus) Team Katusha

 

Průběžné pořadí po 5. etapě

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Tom Dumoulin (Niz) Team Giant-Alpecin 19:40:48
2 Bob Jungels (Luc) Etixx – Quick-Step 0:00:16
3 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 0:00:20
4 Georg Preidler (Rak) Team Giant-Alpecin
5 Steven Kruijswijk (Niz) Team LottoNl-Jumbo 0:00:24
6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:26
7 Alejandro Valverde (Špa) Movistar Team 0:00:27
8 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:00:35
9 Jakob Fuglsang (Dán) Astana Pro Team
10 Nicolas Roche (Ir) Team Sky 0:00:37

1 komentář

Comments are closed.