Giro pokračuje první horskou etapou


Lyžařské středisko Roccaraso uvidí dojezd ohodnocený jako prémie druhé kategorie. Pokud budou favorité taktizovat, uspět by mohl únik.

Startovní městečko Ponte leží nedaleko včerejšího dojezdu v Beneventu. Odsud se během pouze 157 kilometrů dlouhé etapy dění přesune do Abruzza, v němž leží cílové Roccaraso. Apeniny nabídnou dvě prémie druhé kategorie, obě dlouhé, ale nepříliš prudké. Po 35 kilometrech se peloton nejprve dostane pod Bocca della Selva, z jehož 18 kilometrů závodníky nejvíce otestuje poslední třetina s průměrem nad 7 %. Cílové stoupání je ještě o trochu delší, ale hodně nepravidelné. Opět až posledních 6,5 kilometrů nabízí seriózní možnost pro útok, jenže mezi čtvrtým a prvním kilometrem od cíle stoupání zmírňuje a favorité se tak nejspíš budou šetřit na závěrečnou pasáž s průměrem 7,1 %.

Teploty půjdou v horách pochopitelně dolů, v cíli bude jen kolem patnácti stupňů a nedají se vyloučit bouřky.

6. etapa Giro 2016 profil

Šestá etapa je do velké míry ideální pro únik. Jména schopných vrchařů bez ambic na celkové pódium tak nalezneme mezi top adepty na vítězství. Ulissi, Brambilla, Pirazzi… – ti takovými charaketeristikami disponují. Jenomže je tu také Tom Dumoulin, který na ně bude chtít dohlédnout, a Tom Dumoulin, na něhož po jízdě z Vuelty dají všichni pódioví favorité velký pozor.

Proto by nakonec vítězem etapy mohl být někdo z kvinteta asi největších adeptů na růžový dres – Nibali, Landa, Valverde, Zakarin, Urán. Anebo závodník zcela mimo pořadí jako De Marchi, Zoidl či Damiano Cunego.

Jsme zvědaví, komu důvěřujete vy. Na vaše tipy čekáme na Facebooku do 12:50.

Právě v tento čas začne etapa. Snímána bude tentokrát celá, u přenosu tak můžete strávit až čtyři a půl hodiny.