Peter Sagan vyhrál v těsném spurtu další etapu na Eneco Tour.

nabor

Čtvrtou etapu vyhrál Peter Sagan, který si tak vybojoval druhé vítězství v řadě. V těsném spurtu porazil André Greipela (Lotto-Soudal) jen o pár centimetrů. Rozhodovala cílová fotografie

Na začátku etapy se odtrhli čtyři jezdci. Mark McNally (Wanty-Groupe Gobert), Brian Van Goethem (Roompot Oranje Peloton), jeho týmový kolega Sjeord Van Ginneken a Bert Van Lerberghe (Topsport Vlaanderen-Baloise). Kvarteto si vybojovalo náskok kolem čtyř minut. Na dlažebních kostkách peloton začal rychle dotahovat a po sektoru Brabantsebaan, 64km před cílem, uprchlíky dostihl.

Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) nastoupil se skupinou dalších pěti borců. Jejich únik trval pouze pár minut. Ani útok dvojice Nelson Oliveira (Movistar) a Nico Denz (AG2R-La Mondiale před prvním stoupáním na vrchol Alsemberg dlouho netrval. Na čele se následně usadilo duo Astany Dimitriy Gruzdev a Andriy Grivko. Tahle dvojka měla náskok 30 vteřin ve chvíli, kdy do cíle zbývalo ještě 32 kilometrů. Pak nastoupil Tony Martin (Etixx-QuickStep), „docvakl“ ho Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) a nasadili velmi svižné tempo.

Jejich síla nebyla však dostačující, peloton stáhnul náskok na 15 vteřin a ve stoupání na Bruine Put je dostihl. Další nástup předvedl Jasper Stuyven (Trek-Segafredo). Šlápnul do svých pedálů a ve sjezdu se připojil ke dvojici z Astany.

V této chvíli měli jezdci náskok pouze 10 vteřin a do cíle zbývalo ještě 10 km. Dvojice z Astany se vzdala vedení v posledních třech kilometrech. Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) zůstal na čele až do posledního kilometru.

Soupeřem spurtérů byl dnes především silný protivítr. Peter Sagan (Tinkoff) v kombinaci s fyzickou výdrží, správným načasováním a rychlostí si dojel pro své druhé etapové vítězství.

[cyklostat id=“Eneco-Tour“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Eneco Tour 2016, pořadí 4. etapy“]