BMC zvládla časovků týmů, Dennise to katapultovalo na čelo celkové klasifikace

nabor

Stáj BMC nejlépe ze všech týmů zvládla týmovou časovku, její člen Rohan Dennis se díky ztrátě stáje Tinkoff, ve které jel Peter Sagan dostal zpět do čela celkové klasifikace a pro zítřejší etapu oblékne patřičný dres.

Páté pokračování belgického závodu Eneco Tour nás tentokráte zavedlo do města Sittard, kde se na start postupně postavily všechny týmy, aby změřily své síly v jízdě proti chronometru.

Časovku dlouhou téměř 21 kilometrů zvládla nejlépe stáj BMC, která jako jediná zůstala v plném počtu lidí až do cíle. V cíli vytvořila skvělý čas, který nesl hodnotu 23:11.

Jako poslední dnes startovala stáj Tinkoff s mistrem světa a aktuálním lídrem celkové klasifikace Petrem Saganem. Jenže ruská stáj Olega Tiňkova nemá ambice v této disciplíně a i přes veškerou snahu ztratili na vítěznou BMC přes půl minuty, což bohatě stačilo Rohanu Dennisovi k návratu na vedoucí příčku celkové klasifikace.

Na druhém místě se dnes umístila stáj Etixx – Quick Step, jenž má ve svém středu výborného časovkáře Tony Martina, jenž výborně pomohl a na vítěze ztratila pouhých 6 vteřin. Nezahálel ani Zdeněk Štybar, který se dostal na 14. místo celkové klasifikace.

Třetím týmem dnešního dne je stáj Lotto NL – Jumbo, jenž ztratila 23 vteřin, ihned za nimi skončila stáj Movistar, která byla tipována na jednoho z favoritů na vítězství.

[cyklostat id=“Eneco-Tour“ etapa=“5″ rok=“2016″ nadpis=“Eneco Tour 2016, pořadí 5. etapy“]