nabor

Stáj BMC nejlépe ze všech týmů zvládla týmovou časovku, její člen Rohan Dennis se díky ztrátě stáje Tinkoff, ve které jel Peter Sagan dostal zpět do čela celkové klasifikace a pro zítřejší etapu oblékne patřičný dres.

Páté pokračování belgického závodu Eneco Tour nás tentokráte zavedlo do města Sittard, kde se na start postupně postavily všechny týmy, aby změřily své síly v jízdě proti chronometru.

Časovku dlouhou téměř 21 kilometrů zvládla nejlépe stáj BMC, která jako jediná zůstala v plném počtu lidí až do cíle. V cíli vytvořila skvělý čas, který nesl hodnotu 23:11.

Jako poslední dnes startovala stáj Tinkoff s mistrem světa a aktuálním lídrem celkové klasifikace Petrem Saganem. Jenže ruská stáj Olega Tiňkova nemá ambice v této disciplíně a i přes veškerou snahu ztratili na vítěznou BMC přes půl minuty, což bohatě stačilo Rohanu Dennisovi k návratu na vedoucí příčku celkové klasifikace.

Na druhém místě se dnes umístila stáj Etixx – Quick Step, jenž má ve svém středu výborného časovkáře Tony Martina, jenž výborně pomohl a na vítěze ztratila pouhých 6 vteřin. Nezahálel ani Zdeněk Štybar, který se dostal na 14. místo celkové klasifikace.

Třetím týmem dnešního dne je stáj Lotto NL – Jumbo, jenž ztratila 23 vteřin, ihned za nimi skončila stáj Movistar, která byla tipována na jednoho z favoritů na vítězství.

[cyklostat id=“Eneco-Tour“ etapa=“5″ rok=“2016″ nadpis=“Eneco Tour 2016, pořadí 5. etapy“]