Peter Sagan zvládl spurt, na vedoucího Dennise ztrácí 3 vteřiny


S velkým štěstím stihl peloton „docvaknout“ uprchlíky v závěrečném kilometru. Nejvíce sil v boji spurterů měl Peter Sagan (Tinkoff Team), který si našel svoji cestičku středem a nedal šanci druhému Danny van Poppelovi ani třetímu Naceru Bouhannimu.
Třetí etapa belgického závodu Eneco Tour zavedla závodníky k pobřeží Severního moře, odkud se vydali směrem do vnitrozemí. Start byl stanoven do Blankenberge, s tím že se borci po 186 kilometrech ocitnou v Západních Flandrech v městečku Ardooie.

Dnešní den byl velice zvláštní a to především díky uprchlíkům, kteří velice bojovali o to dostat se k etapovému vavřínu. Když ujela pětice Martin Elmiger (IAM Cycling), Jesper Asselman (Roompot), Mark McNally (Wanty Groupe Gobert), Stijn Steels (Topsport Vlaanderen-Baloise) a Yukiya Arashiro (Lampre Merida) nevypadalo to, že by s nimi měl mít balík velké starosti. jenže náskok se postupně zvyšoval až dosáhl mety šesti minut.

Na čele vedoucí skupiny pracoval především člen stáje IAM Martin Elminger, který si dojel pro všechny spurterské prémie a i díky němu byl náskok 20 kilometrů před cílem ještě přes 2 minuty.

Když se uprchlíci dostali k metě 13 kilometru před cílem, jejich náskok se o půlminutu snížil. Na čele pelotonu v tu chvíli pracovaly týmy, které chtěly dnešní etapu ovládnout, chvíli tahal Cofidis, chvíli Etixx.

Nicméně vedoucí skupina pospolu i s menším náskokem vjela do posledního kilometru, jenže rychle se blížící vlaky spurterských týmů je musely děsit. I přesto že statečná pětka zahájila svůj spurt o chvilku dříve, tak na věhlasné borce neměla. přibližně 150 metrů před cílem byla pohlcena a čekalo se, kdo se v „přelévané“ závodníků dostane na čelo.

Vše nejlépe zvládl Peter Sagan, který se protáhl středem okolo Nacera Bouhanniho, jenž skončil na třetím místě. Druhý byl Danny van Poppel z týmu Sky, který jako první zahájil sprint hlavní skupiny.

Dnešní vítěz se díky bonifikačním sekundám přiblížil na 3 vteřiny vedoucímu Rohanu Dennisovi, který i nadále drží trikot celkové lídra.

[cyklostat id=“Eneco-Tour“ etapa=“3″ rok=“2016″ nadpis=“Eneco Tour 2016, pořadí 3. etapy“]