Peter Sagan znovu úřadoval ve spurtu na BinckBank Tour

nabor

Ve třetím dějství závodu BinckBank Tour se dokázal znovu prosadit Peter Sagan (Bora-hansgrohe), který potvrdil, že po vyloučení z Tour má sil na rozdávání. V hromadném spurtu třetí etapy ukázal všem soupeřům záda a dojel si pro druhé etapové vítězství v tomto ročníku.

Třetí pokračování se jelo na velké rovině, kde kromě dvou spurterkých prémií a prémii tzv. „Zlatého kilometru“ nebylo nic zajímavého. Celková délka trati byla určena na 186 kilometrů.

V úvodních kilometrech se na své dobrodružství vydala hned pětice jezdců, která se odpoutala od pelotonu – Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert), Sander Cordeel (Veranda’s Willems Crelan), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen – Baloise) Kristijan Koren (Cannondale-Drapac) a Elmar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij)

Pětice vzorně spolupracovala a náskok narůstal, nejaktivnějším byl Piet Allegaert, který vyhrál obě prémie vypsané pro spurtery. Když hlavní pole dojelo na část, která se jela po kostkách, chtěla peloton roztrhat Orica a následně i Lotto Soudal, ale došlo pouze ke snížení náskoku na uprchlíky, kteří 50 kilometrů před cílem jen nevěřícně kroutili hlavami.

Balík byl však k dnešní pětici milostivý a ještě je nechal navýšit náskok k minutě a půl. Backaert vyhrál i spurty na „Zlatém kilometru“, ale to již bylo vše. Devět kilometrů před cílem byla pouť dnešních hrdinů u konce.

A to také nasvědčovalo bitvě spurterů. Pád Vanmarckeho však rozdělil peloton na malé skupinky. Vpředu ale byli již nashromážděni spurteři dle předpokladů. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) vytvořil dobrou pozici pro Petra Sagana, který ji chopil za „pačesy“ a dospurtoval si pro druhé letošní vítězství na tomto podniku. Edward Theuns (Trek-Segafredo) i Rudy Barbier (AG2R La Mondiale) jej stíhali marně.

Pořadí 3. etapy

# Jezdec (Stát) Tým Čas
1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 4:14:01
2 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
3 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
4 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
5 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
6 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott
7 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
8 Simone Consonni (Ita) Team UAE Emirates
9 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
10 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb

 

Průběžné pořadí po 3. etapě

# Jezdec (Stát) Tým Čas
1 Stefan Küng (Švýc) BMC Racing Team 8:15:08
2 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:04
3 Tom Dumoulin (Niz) Team Sunweb 0:00:05
4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
5 Søren Kragh Andersen (Dán) Team Sunweb 0:00:08
6 Lars Boom (Niz) Team LottoNl-Jumbo 0:00:10
7 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 0:00:12
8 Matthias Brändle (Rak) Trek-Segafredo 0:00:14
9 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:00:15
10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:17