Přestupy: Den sedmý se nesl ve znamení ukončení profesionální kariéry Alberta Contadora


Sedmý den přestupů přinesl nejen mnoho podpisů ať už znamenající prodloužení ve stávajícím týmu nebo začátek v týmu novém, ale překvapilo jedno prohlášení, které měl na svědomí Alberto Contador.

Contador končí

Prohlášení Alberta Contadora, které bylo možné shlédnout i na sociální síti facebook, možná některým jeho fanouškům vyrazilo dech. „El Pistolero“ oznámil, že nadcházející Vuelta by měla být jeho posledním podnikem, kde by se měl představit jako profesionální cyklista. ono se není čemu divit, i přestože na posledním Tour de France v někteých etapach ukazoval své kvality, tak věk nejde zastavit a ve 34 letech je čas odejít. Posledním velkým počinem španělského cyklisty tak zůstává vátězství na Giro d’Italia v roce 2015.

UAE prodlužuje

Tým UAE Team Emirates podepsalo 7 svých stávajících borců, kterým aktuálně končila smlouva. Ti by u arabského týmu měli pobývat až do konce roku 2019. Jedná se o tyto jezdce: Marco Marcato, Valerio Conti, Simone Consonni, Simone Petilli, Roberto Ferrari, Kristijan Durašek, Matteo Bono

Orica potvrdila Trentina

Po šesti letech u belgické stáje Quick-Step Floors končí Matteo Trentin. Jeho nová stáj australská Orica-Scott jej podepsala na dva roky. Podle vedení nového týmu je to posila pro klasikářské závody a měl by se připojit ke jménům jako jsou Mat Hayman, Luke Durbridge a Alex Edmondson. Rovněž by měl být platnou součástí týmu pro rozjezd spurtu pro Caleba Ewana.

Gilbert ještě 2 roky

Pro příznicvce belgické stáje Quick-Step Floors po odchodu Trentina však svitla naděje. Se stájí prodloužil kontrakt o další dvě sezóny další vynikající klasikář a někdejší mistr světa Philippe Gilbert. Sám belgický cyklista je za podepsání nové smlouvy velmi rád, ale tak trochu v to po vítězstvích na Flandrech a Amstelu doufal.

Nielsen do Astany

Magnus Cort Nielsen chtěl vystoupit ze stínu Caleba Evana. Kazašský tým mu v tomto podal ruku a dánský rychlík se mu upsal na další dva roky. Nielsen říká, že by se rád soustředil na klasiky a pomáhal týmu na Grand Tour.

Pomůže Katusha Haasovi k restartu?

Australan Nathan Haas se ve WorldTour pohybuje už od roku 2012. V Garminu dnes Cannondalu působil neuvěřitelných 5 let. Posléze přišel přestup do Dimension Data. V některých závodech se objevil jako lídr, ovšem za zmínku stojí pouze 4. místa z Amstelu a australské Tour Down Under. Toto byly největší Haasovy úspěchy v jihoafrické stáji, která mu nechtěla dát další smlouvu na rok, i vzhledem k promarněnému roku 2016. Katusha se po spojení s německým výrobcem šampónů snaží razit jiný směr než původní ruští majitelé. Australan se netají tím, že by se rád stal členem stáje pro Tour de France 2018.

Feillu domestikem Barguilovi

Prokontinentální stáj Fortuneo Oscaro nedávno podepsala vítěze letošního Tour de France – Warrena Barguile. Jejich doposud největší vrchařská naděje Brice Feillu byl dlouho na vážkách, zdali zůstane. Stáj s ním nakonec počítá a to na důležitou roli domestika právě pro svoji největší hvězdu. Francouz podepsal kontrakt na další dva roky, ovšem jestli se stáj znovu podívá na Tour je zatím ve hvězdách.

Další potvrzené přestupy:

  • Jesús Hernandez – konec kariéry
  • Fabrice Jeandersboz – konec kariéry
  • Damien Gaudin – Direct Energie
  • Lucas De Rossi, Julien Trarieux – Delko Marseille Provence KTM
  • Luca Chirico – Androni Giocattoli
  • Arne De Groote – Tarteletto – Isorex