Peter Sagan ovládl pátou etapu, ve žlutém zůstává Damiano Caruso

nabor

Po včerejším vyčerpávajícím boji v kopcích nadešel další den, ve kterém se měli o triumf porvat spurteři. A přesně to se také stalo. Na konci nejdelší etapy závodu Kolem Švýcarska chtěl rozjet Nikias Arndt spurt svému týmovému kolegovi Michaelu Matthewsovi. Když se ale ohlédl za sebe, neviděl nikoho jiného než Petera Sagana. Ten totiž dokonale využil Matthewsova zaváhání, udělal si před zbytkem pole dostatečný náskok a s přehledem zvítězil.

Profil dnešní etapy

Dvojnásobného mistra světa ze Slovenska na dalších pódiových pozicích následovali s několikametrovým odstupem 2. Michael Albasini a 3. Matteo Trentin. V hlavní grupě dojel také 31. Zdeněk Štybar a 64. Ondřej Cink.

Velká únava po Giru d’Italia se znovu projevila na Janu Hirtovi. Ten nedokázal akceptovat tempo pelotonu a do cíle dorazil v jedné z posledních skupinek. Mohlo se ale také jednat o taktiku odpočinku před dalšími vrchařskými etapami, v nichž by se český jezdec mohl chtít ukázat v úniku.

V celkovém pořadí zůstává na čele Damiano Caruso před Stevenem Kruijswijkem a Domenicem Pozzovivem. Mezi Čechy si vede nejlépe 30. Ondřej Cink. Peteru Saganovi pomohlo dnešní vítězství také k posunu na průběžné první místo ve sprinterské soutěži.

[cyklostat id=“Tour-de-Suisse“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Švýcarska 2017, pořadí 5. etapy“]