Larry Warbasse získal pro tým Aqua Blue Sport první vítězství, novým lídrem je Caruso

nabor

Po celodenním úniku se ve čtvrté etapě závodu Kolem Švýcarska radoval Larry Warbasse, který tak získal pro nově vzniklý tým Aqua Blue Sport první vítězství. Druhý skončil Damiano Caruso, který se stává i novým vedoucím mužem závodu.

Na začátku etapy se vytvořil únik ve složení Lars Boom (LottoNL-Jumbo), Larry Warbasse (Aqua Blue Sport), Antoine Duchesne (Direct Energie) a Nick van der Lijke (Roompot – Nederlandse Loterij). Jejich maximální náskok se šplhal k osmi minutám, ale tempo hlavní skupiny začal udávat tým celkově vedoucího závodníka Michaela Matthewse – Sunweb.

Dnešní etapu nezvládlo hned několik jezdců. Z neznámých příčin odstoupil Reinardt Janse van Rensburg, Lawson Craddock a Matthias Brändle

Náskok vedoucí skupiny se snižoval pomalu, na což musely reagovat týmy s vrchaři, kteří chtěli etapu vyhrát. Riziko navíc představoval Lars Boom, který byl chvíli virtuálně ve vedení. Při výjezdu na stoupání první kategorie Col des Mosses, která vrcholila přibližně třicet kilometrů před cílem, však Holanďan nestačil a z čela odpadl. V následném sjezdu byl pohlcen pelotonem. Jakmile začalo cílové stoupání do Villars-sur-Ollon, nasadil ostré tempo Warbasse a zanedlouho setřásl své kolegy z úniku.

V pelotonu nejprve dostal Tejay van Garderen na čelo Damiana Carusa, který následně zaútočil. Na jeho nástup zareagoval Kruijswijk, Špilak, Soler a dvojice týmu AG2R – Pozzovivo a Frank. Následně se je vydal stíhat nejprve obhájce prvenství Miguel Ángel López a poté i Mikel Nieve. Oba se v jednu chvíli do skupiny takřka dostali, ale nakonec se jim to nepovedlo. Dobrý den neměl Ion Izagirre, který nakonec zaostal o takřka čtyři minuty a půl za vítězem etapy, ač mu byl k nápomoci až do cíle Ondřej Cink.

Hned následně vyrazil Domenico Pozzovivo. Ten si udržoval dlouho malý náskok na skupinu hlavních favoritů, ale nakonec byl dojet. Po několika dalších nástupech od Simona Špilaka, nakonec poodjel Mathias Frank. Ani jeho snaha však nebyla úspěšná a zakrátko byl zpět.

Výborně si však stále počínal muž z původního úniku Warbasse, který si byl schopen držet dostatečný odstup na ostatní až do cíle a zvítězil. Jedná se také o první výhru nově vzniklého týmu Aqua Blue Sport. Ze skupiny hlavních favoritů v závěru odpadl Soler a spurt o druhé místo vyhrál Caruso, který se také stává novým lídrem celého závodu.

[cyklostat id=“Tour-de-Suisse“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Švýcarska 2017, pořadí 4. etapy“]