Sam Bennett ovládl dojezd 1. etapy závodu Kolem Slovinska


První etapu 15. ročníku závodu Kolem Slovinska vyhrál v hromadném dojezdu Sam Bennett (Bora-Hansgrohe). Irský borec ve finiši porazil Sonnyho Colbrelliho (Bahrain-Merida) a Luku Mezgece (ORICA-Scott). Nejlepším Čechem byl v cíli 12. Alois Kaňkovský (Elkov-Author). Sam Bennett se výhrou dostal i do vedení závodu.

Dnešní únik vytvořila početná skupina, kdy byli Matthias Krizek (Tirol Cycling Team), Niccolo Salvietti (Sangemini), Primož Obal (Slovinsko), Tomáš Bucháček (Elkov-Author), ‪Žiga Jerman (Rog-Ljubljana), Luca Pacioni (Androni-Sidermec-Bottecchia), Andi Bajc (Amplatz-BMC), Jan Božič (Adria Mobil) a Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini). Maximální náskok byl 4:25, ale peloton měl situaci pod kontrolou a 8 kilometrů před cílem byl pohlcen i poslední uprchlík Krizek.

Poté se na čele objevil tým Dimension Data se svojí největší hvězdou Markem Cavendishem, který nastoupil v prvním závodě od března, kdy onemocněl mononukleózou. Ale v rozhodující chvíli převzali otěže jezdci Bory a Cavendish se do spurtu nedostal a dokončil etapu jako 10.

Za Samem Bennettem se usadili jeho konkurenti, ale Ira jeho kolegové dostali do nejlepší možné pozice a Bennett práci svých kolegů skvěle využil.

[cyklostat id=“Tour-de-Slovnie“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Slovinska 2017, pořadí 1. etapy“]