nabor

Slovenský fenomén Peter Sagan (TotalEnergies) nenašel v dnešní etapě přemožitele a připisuje si první vítězství od loňského září! Druhý byl ve spurtu Bryan Coquard (Cofidis) a třetí Alexander Kristoff (Intermarché-Wanty Gobert).

Třetí etapu tradičního závodu Kolem Švýcarska obstarala kopcovitá zkouška mezi městy Aesch a Grenchen na 177 kilometrů. Po startu se oddělila šestice Manuele Boaro (Astana-Premier Tech), Stefan Bissegger (EF Education-Easy Post), Philippe Gilbert (Lotto Soudal), Joey Rosskopf (Human Power Health), Mathias Reutimann (výběr Švýcarska) a lídr vrchařské soutěže Quinn Simmons (Trek-Segafredo).

Další protiútoky nebyly úspěšně a šestice mohla ujet a začít budovat náskok na hlavní pole. Simmons poctivě bodoval na prémiích, zatímco v hlavním poli tempo určovali jezdci TotalEnergies, BikeExchange a Intermarché-Wanty Gobert.

Na třetí prémii dne Vauffelin z úniku zůstali na čele Simmons, Rosskopf, Gilbert a Bissegger, ale peloton je dobře hlídal a dnes příliš šancí na úspěch neměli. Naději zkusil dlouhým sólovým nástupem vykřesat domácí časovkář Bissegger.

Ten byl dostižen 11 kilometrů před cílem, těsně před sprinterskou prémií. Na ní si pro tři bonusové sekundy dojel Geraint Thomas (INEOS Grenadiers) před Maximilanem Schachmannem (Bora-hansgrohe).

Jenže Schachmann si vybral i smůlu, když se připletl do pádu asi 4 kilometry před cílem. Spolu s ním tam byl například i Kasper Asgreen (Quick-Step Alpha Vinyl).

Na čele se ale nepolevovalo a závodníci šli do spurtu. Peter Sagan si vybral nejlepší pozici za Alexandrem Kristoffem a dlouhým spurtem si dojel pro první výhru v barvách týmu TotalEnergies. Druhý byl na pásce Bryan Coquard před Kristoffem.

3. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku: Imago (2022)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.