Daryl Impey získal důležitou výhru pro tým Israel-Premier Tech

nabor

4. etapu závodu Kolem Švýcarska získal po sprintu zredukovaného pelotonu Daryl Impey před Michaelem Matthewsem a Sørenem Kraghem Andersenem.

O únik byl zkraje etapy velký zájem. Před peloton se pokoušelo dostat hned několik závodníků, ale paradoxně byl nakonec úspěšný pokus pouhých tří jezdců – Matthewa Holmese (Lotto Soudal), Markuse Hoelgaarda (Trek-Segafredo) a Jimmyho Janssense (Alpecin-Fenix).

Tato trojice si vypracovala více než pětiminutový náskok, nicméně posléze najelo na čelo pelotonu hned několik týmů, které začaly náskok snižovat. Jednalo se především o týmy Ineos, Bahran-Victorious a EF Education-EasyPost.

Důležitým momentem dnešní etapy bylo stoupání Sattel. Stoupání 2. kategorie, které měřilo 3,8 km s průměrným sklonem 7,6%, začínalo 19 kilometrů před cílem. Již krátce po jeho začátku byl únik dostižen.

Stoupání Sattel vybízelo i k aktivitě závodníků na celkové pořadí. Takto zkoušel nastupovat Jakob Fuglsang, ale Dánův nástup si ostatní pohlídali. Stejně tak se nepodařilo odjet ani Marcu Hirshimu či Gianlucovi Brambillovi.

Jediný, komu se podařilo odpoutat, byl nakonec Sébastien Reichenbach. Domácí závodník jako první překonal stoupání Sattel a pustil se do sjezdu. Nicméně bojoval sám proti celému pelotonu, a tak se jeho náskok rychle snižoval a nakonec byl dojet.

Samotný závěr byl poměrně technický. Žádný z týmů tak nedokázal vytvořit dominantní sprinterský vlak. Velice brzy otevřel sprint Alberto Bettiol, nicméně za sebou si vezl další rychlé závodníky. Ideální pozici měl Michael Matthews a Daryl Impey, mezi kterými se nakonec rozhodlo o vítězi.

Impey si chytře počíhal za zadním kolem Bettiola a nakonec si dojel pro výhru. Matthews bral druhé místo, pro třetí si nakonec dojel Søren Kragh Andersen.

Stephen Williams překonal další den ve žlutém dresu.

Zdroj fotografie: Getty Images