Péraud obhájil, Critérium je jeho

nabor

Jean-Christophe Péraud i díky skvělé práci svých týmových kolegů obhájil na Critériu International. Dvoudenní závod byl ve znaku dvou velkých úniků, ten klíčový předvedl právě Francouz na posledních kilometrech a vysvlékl tak muže dne 1, Bena Kinga.

Opět příjemná, bezesrážková Korsika přivítala druhý den Critérium International vyzyvatele kýženého žlutého dresu. Jako první se o něj přihlásila pětka uprchlíků Haga, Romain Feillu, Mager, Canola a Guillemois.

O kontrolu úniku se staralo FDJ a Cannondale, tedy největší uchazeči o žluť a její držitelé. Kontrolu na vrchařských prémiích zase převzal Canola, jehož jeho sprinterské a vrchařské dovednosti předurčovaly jako ideálního kandidáta na tento počin.

Po této nadvládě během dne už ovšem nejen Canola, ale ani další jeho kolegové nebyli právě plni sil a bylo zjevné, že peloton komplikace jako včera nedopustí. Náskok se rychle snižoval a ještě před posledním stoupáním na čele zůstali již jen Feillu s Hagou.

Při nájezdu do posledních 20 kilometrů si peloton vzala do parády americká stáj UHC, zatímco vepředu se hodně trápil Feillu a s ním stále jel také trochu čerstvější Haga, ale oba s náskokem jen desítek vteřin.

Dál tvrdě dřel rovněž Cannondale a byli to už opět jeho jezdci, kteří míjeli uprchlíky při jejich definitivním dojetí. Nedlouho na to, 12 kilometrů před cílem, už ale FDJ napálilo začátek stoupání pro dobro Thibauta Pinota.

10 kilometrů před cílem nastoupil Ignatas Konovalovas a přiměl posledního domestika Cannondale k nájezdu zpět do čela. Tempo pelotonu však brzy začalo dělat problém právě tomu, komu mělo sloužit – King už 9 kilometrů pod vrcholem ztratil kontakt, spolu s nm byl odpojen i druhý muž pořadí Saint-Martin.

7 kilometrů do cíle přišel očekávaný nástup. Pinot briskně akceleroval a utrhl s sebou malou skupinku. Hned ve třech se ale vepředu udrželo AG2R a to byla velká výhoda pro Jeana-Christopha Pérauda. Ten se takřka ani nezvedl, vsadil na jedno zrychlení, zbylá dvojka poté čile stíhala každý nástup a lídr stáje získával náskok.

Na posledních pět kilometrů vjížděl Péraud třicet vteřin před opět slušně objemnou grupou, která ho stíhala. Tempo rozjel Cofidis.

Dva kilometry před cílem to proti převaze AG2R zkusil naposledy Pinot, na dobro roztrhal stíhající skupinu, kolegové Pérauda se dál drželi jako klíšťata. Jenže Pinot nepřestal a zatímco Péraud uvadal, Pinot byl již jen asi deset vteřin od něj.

Až na posledních stovkách metrů Pinotovi konečně došla síla a Péraud si tak přecijen dojel pro obhajobu. Tu si zajistil o 10 vteřin před Pinotem a něco přes čtvrt minuty zaostala největší senzace závodu, Fabio Felline.

“Před startem jsem se necítil moc dobře. Výhra mi však dává pohodu do dalšího průběhu sezóny,” okomentoval své vítězství Péraud

3. etapa Critérium International

P. Jméno Tým  Čas
1 Jean-Christophe Péraud AG2R 05:19:05
2 Pierrick Fedrigo Bretagne 15
3 Thibaut Pinot FDJ 16
4 Jan Bakelandts AG2R 25
5 Fabio Felline Trek
6 Alexis Vuillermoz AG2R
7 Nicolas Edet Cofidis
8 Julian Arredondo Trek 30
9 José Mendes Bora
10 Manuele Boaro Tinkoff-Saxo 51

Celkově Critérium International 2015

 P. Jméno Tým  Čas
1 Jean-Christophe Péraud AG2R  7:35:45
2 Thibaut Pinot FDJ  10
3 Fabio Felline Trek  18
4 Pierrick Fedrigo Bretagne
5 José Mendes Bora  40
6 Jan Bakelandts AG2R  41
7 Nicolas Edet Cofidis  43
8 Julian Arredondo Trek  44
9 Alexis Vuillermoz AG2R  45
10 Manuele Boaro Tinkoff-Saxo  46