Chernetski vyhrál v šesté etapě. Celkové pořadí je beze změny

nabor

Sergei Chernetski (Katusha) vyhrál 6. etapu závodu Volta Ciclista a Catalunya. V celkovém pořadí zůstalo vše při starém.

V dlouhé kopcovité etapě z Cervera do zábavního parku Port Aventura se vytvořila početná skupina 21 závodníků, těmi byli Daniel Navorro a Chetout Loic (Cofidis), Fabrice Jeandesboz (Europcar), Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert), Georg Preidler (Giant-Alpecin), Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), Jonathan Hivert a Florian Vachon (Bretagne-Seche Environnement), Maciej Paterski (CCC Polkowice Sprandi), Tom Danielson (Cannondale-Garmin), Carlos Verona a Julian Alaphilippe (Eitxx-QuickStep), Pierre-Henri Lecuisinier (FDJ), Kristijan Durasek (Lampre-Merida), Eduard Vorganov, Egor Silin a Sergej Chernetski (Katusha), Tejay van Garderen (BMC) a Marc Soler (Movistar). Skupina si vedla dobře a 40 kilometrů před cílem se rozdíl pohyboval okolo čtyř minut.

Peloton tuto ztrátu nedokázal stáhnout a bylo jasné, že se bude rozhodovat mezi jezdci z úniku. První, kdo to zkusil byl Van Garderen, ale ostatní ho nenechali odjet. Velmi dobré nohy měl i Steven Kruijswijk, a tak zaútočil také. Jeho pokus měl však stejný výsledek, jako předchozí nástup Van Garderena. Velmi chytře vyrazil Julian Alaphilippe a zdálo se, že vyhraje. Za ním se však pustili Soler, Chernetski a Paterski. Chernetski se dotáhl na Alaphilippovi záda a o pár milimetrů ho přespurtoval. Chernetski tak zaznamenal největší úspěch své dosavadní kariéry.

https://www.youtube.com/watch?v=tY0HYnlOSDg

V celkovém pořadí se nic nezměnilo, ale na mále měl Alberto Contador, který upadl. Naštěstí pro něj a tým Tinkoff – Saxo to bylo už v ochranné zóně, a tak nic neztratil.

Z českých jezdců byl dnes nejlepší Petr Vakoč, který dojel v hlavním poli na 45. pozici se ztrátou 1:50 minut. Jan Hirt byl 110. a ztratil 8:19 minut, Leopold König dojel 138. ve stejné skupině jako Hirt. Josef Černý zaostal na 143. pozici za Chernetskim o 10:44 minut.

Zítra peloton čeká 126 kilometrů dlouhá etapa z L´Hospitalet de Llobregat do Barcelony, kde jezdci absolovují hned osmkrát výstup na Alt de Montjuíc.

Volta Ciclista a Catalunya 2015, 7. etapa
Volta Ciclista a Catalunya 2015, 7. etapa

 

Pořadí etapy

Volta a Catalunya Jezdec Tým čas
1 Sergei Chernetckii Team Katusha 4:42:47
2 Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step ,,
3 Maciej Paterski CCC Sprandi Polkowicw ,,
4 Marc Soler Movistar ,,
5 Jonathan Hivert Bretagne – Séché Environnement ,,
6 Tejay Van Garderen BMC ,,
7 Georg Preidler Team Giant – Alpecin ,,
8 Rudy Molard Cofidis ,,
9 Thomas Danielson Team Cannondale – Garmin 0:03
10 Carlos Verona Etixx – Quick Step ,,

Celkové pořadí

Volta a Catalunya Jezdec Tým čas
1 Richie Porte Sky 27:42:57
2 Domenico Pozzovivo AG2R 0:05
3 Alberto Contador Tinkoff – Saxo 0:07
4 Alejandro Valverde Movistar 0:16
5 Rigoberto Uran Etixx – Quick Step 0:18
6 Fabio Aru Astana 0:27
7 Darwin Atapuma BMC 0:33
8 Rafael Valls Lampre 0:43
9 Wilco Kelderman Team LottoNL – Jumbo 1:09
10 Daniel Martin Cannondale – Garmin 1:35