Pátý den UAE Tour patřil Dylanu Groenewegenovi

nabor

Na UAE Tour se druhý den v řadě končilo hromadným spurtem. Nejrychlejší byl Dylan Groenewegen, který překonal Fernanda Gaviriu a Sama Bennetta.

Únik dnešní etapy vytvořil jediný závodník – Thomas De Gendt (Lotto-Dsnty). Tento Belgičan a úniky zkrátka patří k sobě. Nicméně i jemu muselo být jasné, že šance na úspěch z takového úniku se blíží nule.

Za ním však poměrně brzy začalo být rušno. Do hry se dostalo i celkové pořadí, když se peloton hned několikrát rozdělil. Chvíli byl v drobných potížích i lídr závodu Remco Evenepoel, když se ocitl ve druhé skupině. Situaci se mu podařilo zachránit a vzápětí mohl sám získat výhodu, když při dalším dělení zůstal pozadu jeho nejbližší pronásledovatel Luke Plapp. I Australan však zachoval chladnou hlavu a dokázal se vrátit do čela.

Této situace nakonec dokázal Evenepoel využít tak, že na sprinterské prémii získal 2 bonusové sekundy a zvýšil tak svůj náskok na Plappa na 9 sekund.

Etapa tak nakonec přeci jenom vyvrcholila hromadným spurtem celého pelotonu. Ten měl podobný průběh jako včerejší sprint, kdy se v posledních kilometrech na čele střídalo mnoho sprinterských týmů, ale žádný z nich nakonec nepřipravil pro svého sprintera jednoznačnou výhodu do závěru.

Dylan Groenewegen však přeci jenom měl v posledních stech metrech dobrou pozici po práci jeho týmového kolegy Luky Mezgece. Groenewegen okamžitě získal několik metrů k dobru, ale podél bariéry na něj nebezpečně dotíral v závodě doposud neviditelný Fernando Gaviria. Gaviria však nakonec neměl dostatečnou rychlost a Groenewegen tak oslavil vítězství. Gaviria obsadil 2. místo a pro 3. si dojel Sam Bennett, který tu tak na úspěch i nadále čeká.

Zdroj fotografie: SprintCyclingAgency