Favority ve sprintu zaskočil Juan Sebastián Molano

nabor

Juan Sebastián Molano zvítězil v hromadném spurtu 4. etapy UAE Tour před Olavem Kooijem a Samem Welsfordem.

Na programu UAE Tour byla dnes rovinatá etapa s cílem v Dubaji. Jak již bylo vidět v 1. etapě, ani rovinatý profil neznamená poklidný průběh etapy. Nicméně dnes nechal vítr peloton o něco více v klidu než předchozí dny. Od pelotonu se tak krátce po startu odpoutali Alex Baudin (AG2R Citroën Team), Alessandro Tonelli a Samuele Zoccarato (oba Green Project-Bardiani CSF-Faizanè). Hlavní pole jim dalo prostor a tak jsme mohli sledovat klasickou sprinterskou etapu.

Čelní trojice bez větších problémů vybrala obě sprinterské prémie a společně se začala blížit cíli. Ačkoliv měl peloton vše pod kontrolou, únik je proháněl déle, než se dalo čekat. V závěrečných 10 kilometrech si čelní trojice dlouho udržovala minimální náskok a nakonec byli dojeti až necelé 3 kilometry před páskou.

To se již v pelotonu snažili všichni sprinteři být na čelních pozicích. Jelikož do Emirátů přijela většina světové sprinterské špičky, nastal na čele pelotonu přetlak. Pro všechny sprinterské týmy zde nebylo místo a obzvlášť tak záleželo na tom, jakou bude mít který sprinter pozici. V závěru tak zcela vyhořela Astana Marka Cavendishe nebo Groupama-FDJ Arnauda Démara. Nicméně žádný ze sprinterů neměl ideální pozici.

Závěrečný sprint byl velice chaotický. Velice dobře se dokázal zorientovat Olav Kooij, který si našel prostor a zdálo se, že si jede pro výhru. Nicméně za jeho zadním kolem se vyvezl Juan Sebastián Molano. Ačkoliv rychlostní kvality tohoto Kolumbijce jsou nepopíratelné, k největším favoritům před startem nepatřil. I tak se dokázal Molano podél bariéry protáhnout okolo všech a v těsném finiši si dojel pro výhru. Získal tak pro domácí sestavu UAE vytouženou výhru. Ta je po pravděpodobném neúspěchu v celkovém pořadí pro tým velice důležitá.

Kooij nakonec bral druhé místo, na třetí se dokázal dostat Sam Welsford, který neměl příliš dobrou pozici, ale ukázal, že se v letošní sezóně dostal mezi nejrychlejší závodníky na světě.

Nejvyšší příčky celkového pořadí se po dnešní etapy nezměnily.

Zdroj fotografie: Cor Vos