Na Paříž-Nice slavil Jérôme Cousin

nabor

V páté etapě Paříž-Nice se radoval Jérôme Cousin, který ve spurtu porazil Nilse Politta. Jen několik sekund za touto dvojicí dorazil do cíle peloton se všemi favority a celkové pořadí tak zůstalo nezměněno.

Nils Politt (Katusha-Alpecin), Nicolas Edet (Cofidis), Jérôme Cousin (Direct Energie), Julien El Fares (Delko Marseille Provence KTM) se vydali na začátku etapy do úniku. Čtveřice si dokázala vypracovat maximální náskok blížící se pěti minutám.

Jérôme Cousin usiloval o dres nejlepšího vrchaře a tak sbíral body na vrchařských prémiích. Jeho úsilí se mu vyplatilo a po dnešku má již 25 bodů, tedy jedenáct bodů náskok na druhého Nicolase Edeta.

Peloton táhl přes všechny vrchařské prémie tým Sky, ale tempo nebylo nijak vysoké, jelikož na jezdce čekají tři zásadní etapy pro celkové pořadí, a tak spíše šetřili síly.

Na vrchařské prémii třetí kategorie, vrcholící třináct kilometrů před cílem, nastoupil Politt společně s Cousinem a dokázali se tak vzdálit jak Edetovi tak El Faresovi. Edeta s El Faresem rychle dojel peloton, který v závěru přece jen významně zrychloval.

Politt s Cousinem se rychle blížili cíli. Cousin přestal zanedlouho střídat, vědom si svého horšího spurtu. Politt se tak snažil udržel dvojici před pelotonem, který se začínal rychle přibližovat. Mladý Němec zkusil svému francouzskému kolegovi nastoupit přibližně kilometr před cílem. Cousin na to však rychle zareagoval. Ve spurtu pak neměl Politt šanci a Cousin získal pro svůj tým již druhé vítězství na Paříž-Nice.

Pouze o čtyři sekundy později přivedl na třetím místě do cíle peloton André Greipel. Celkové pořadí se nezměnilo.