Týmová časovka na Tirreno-Adriatico patřila BMC

nabor

Tým BMC podle očekávání vyhrál úvodní etapu Tirrena-Adriatica, kterou byla týmová časovka na 21,5 kilometrů. Druhý Mitchelton-Scott ztratil čtyři sekundy, třetí Sky deset sekund.

Jako první se ze startovní rampy spustil tým Movistar, který v celkovém pořadí spoléhá na Mikela Landu. Španělská stáj zaznamenala čas 23 minut a 9 sekund. Dalším favoritem na startu byla britská sestava Sky, která již na prvním mezičase najížděla na vedoucí Movistar. V cíli nakonec byla sestava okolo Chrise Frooma o 41 sekund rychleji.

Startovní číslo si také poprvé od Abu Dhabi Tour připnul na záda Mark Cavendish. Britský rychlík se zotavil ze zranění, ale v dnešní etapě si bohužel po pádu přivodil zranění další. Do cíle sice dorazil, ale nestihl dorazit v limitu. Krátce na to byl odvezen do nemocnice a v závodě tak již nepokračuje.

Tým Mitchelton-Scott je v týmové časovce již tradičně velmi silný, což dnes opět dokázal. Sestava, která v celkovém pořadí spoléhá na Adama Yatese, dokázala vylepšit čas týmu Sky o šest sekund a nakrátko se usadila v „horkém křesle“.

Australané se na čele však neohřáli příliš dlouho. Ačkoliv již byly v cíli týmy jako Quick-Step Floors nebo úřadující mistři světa ze Sunwebu, ten největší favorit byl teprve na trati. BMC zajíždělo podobné mezičasy jako Mitchelton-Scott, do cíle se však dokázalo dostat nakonec v čase o čtyři sekundy rychlejším a úvodní etapu vyhrálo. V trikotu lídra zítra pojede Damiano Caruso.

BMC bude v celkovém pořadí sázet pravděpodobně na Damiana Carusa, jelikož Richie Porte nemohl nastoupit z důvodu nemoci. Caruso však nepatři k největším favoritům. Z hlavních adeptů na vítězství je na tom po dnešku nejlépe Adam Yates (čtyřsekundová ztráta na vedoucího Carusa), Chris Froome a Geraint Thomas (devítisekundová ztráta). Naopak s výsledkem nemůže být spokojený Mikel Landa, který po dnešku zaostává o padesát sekund, a také Fabio Aru s Rigobertem Uranem, kteří oba shodně ztrácí 45 vteřin.

# Tým Čas
1 BMC Racing Team 0:22:19
2 Mitchelton-Scott 0:00:04
3 Team Sky 0:00:09
4 Quick-Step Floors 0:00:15
5 Team Sunweb 0:00:25
6 Katusha-Alpecin 0:00:28
7 Bora-Hansgrohe 0:00:30
8 Trek-Segafredo 0:00:39
9 UAE Team Emirates 0:00:45
10 EF Education First-Drapac p/b Cannondale