Hromadný spurt druhé etapy Tirrena-Adriatica ovládl Marcel Kittel

nabor

Druhá etapa Tirrena-Adriatica vyvrcholila hromadným spurtem, ve kterém byl nejrychlejší Marcel Kittel, který tak oslavil své první letošní vítězství.

Do úniku se vydala trojice závodníků – Alexandr Foliforov (Gazprom-Rusvelo), Guy Sagiv (Israel Cycling Academy) a Jacopo Mosca (Wilier Triestina-Selle Italia). Jezdci strávili před pelotonem, v etapě dlouhé 167 kilometrů, takřka celý den. Jacopo Mosca sbíral body na rychlostních prémiích a i přes to, že trojice dobře spolupracovala, proti silnému pelotonu neměla šanci.

Poté co byli uprchlíci dojeti necelých devět kilometrů před cílem nastal boj o pozice vpředu. Na čele jsme najednou viděli velké množství týmů a tato hektická situace nakonec způsobila hromadný pád sedm kilometrů před cílem. Na zemi skončila většina týmu Groupama-FDJ a z celkových favoritů Adam Yates. Yates se již nedokázal vrátit a po včerejším druhém místě v týmové časovce dnes ztratil jednu minutu a třináct sekund.

Následující kilometry patřily týmu Trek. Ten dokázal dostat na čelo hned několik závodníků, kteří připravovali pozici Giacomu Nizzolovi. Trek krátce před cílem vystřídala Katusha a na kolo Marcela Kittela se přichytil také Peter Sagan či Michal Kwiatkowski.

Kittel měl však suverénně nejlepší pozici a tu dokázal zužitkovat. Německý rychlík si tak zapsal svou první výhru v sezóně. Druhé místo obsadil Peter Sagan a na to třetí se dokázal po druhé straně vozovky dostat Giacomo Nizzolo. Malé překvapení pak bylo čtvrté místo Michala Kwiatkowského, který porazil i spurtéry jako Caleb Ewan či Fernando Gaviria.

Další výborný výkon podal Patrick Bevin, který se díky pátému místu dostal do čela celkového pořadí.