Ondřej Cink bude lídrem Bahrainu na závodě Kolem Katalánska!

nabor

Objev letošní sezóny Ondřej Cink zatím výrazně překonává očekování snad každého a uvidíme, jestli v tomto trendu bude pokračovat i na závodě Kolem Katalánska. Ovšem konkurenci má proti sobě obrovskou.

Český závodník a loni ještě biker Ondřej Cink se skvěle uchytil na silnici a v týmu se začalo spekulovat o jeho možné účasti na Tour de France. Nyní na něj čeká jiný test. Tým ho vybral jako lídra na závod Kolem Katalánska a určitě budou chtít vidět borce z Rokycan v nejlepší desítce. Cinkovi budou k ruce Janež Brajkovič, Enrico Gasparotto, Antonio Nibali, Tsgabu Grmay, Yukia Arashiro, Domen Novak a Meiyin Wang.

Ale proti tomu bude celá řada ostřílených veteránů a favoritů, kteří taktéž cílí na celkovou výhru.

Movistar chystá na start Alejandra Valverdeho. Za Sky letos poprvé v Evropě startuje Chris Froome, jeho hlavním cílem je ale čtvrtá výhra na Tour de France. Hned trojici lídrů chystá BMC a těmi jsou Sami Sánchez, Rohan Dennis a Tejay van Garderen. Adam Yates bude trumfem ORICY-Scott, zatímco pro Katushu-Alpecin je číslem jedna Ilnur Zakarin.

Quick-Step Floors má také dvojici (nebo trojici?) lídrů a těmi jsou Julian Alaphilippe, Dan Martin a o svou šanci se bude hlásit i Petr Vakoč. Cannondale-Drapac bude bojovat o dobrý výsledek s Pierrem Rollandem a Andym Talanskym. Ovšem Trek-Segafredo vytahuje nejtěžší kalibr svého arsenalu a to Alberta Contadora.

Těžkou váhu ale vytahuje i LottoNL-Jumbo konkrétně Stevena Kruijswijka a Roberta Gesinka. Zahanbit se nebude chtít nechat ani sestava AG2R, kdy lídrem týmu je Romain Bardet. Boru do boje povede Rafal Majka s Janem Bártou po svém boku. Sestava UAE představí Louise Meintjese. V týmu CCC uvidíme i Jana Hirta.