Okolo Británie: Mathieu van der Poel do čela celkové klasifikace

nabor

Čtvrté pokračování závodu okolo Británie ovládl cyklistický fenomén a několikanásobný mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) a dostal se do čela celkové klasifikace.Čtvrtá etapa měla poměrně náročný profil. Vedla z Gatesheadu, který leží na opačném břehu řeky Tyne než Newcastle, do Kendalu a měřila 173,2 kilometrů. Ve svém proflu měla tři vrchařské prémie – jedna 3. kategorie, jedna 2.kategorie a jedna 1.kategorie. Stejný počet byl i prémií pro spurtéry. Závěr byl do kopce.

Jako první se úniku dočkala dvojice Axel Domont (AG2R La Mondiale) a Dylan Van Baarle (Team INEOS). později se k nim připojil i Van Baarleho stájový kolega Ir Eddie Dunbar.

Trojice spolupracovala do té doby, dokud Irovi nedošly síly, pak přestal šlapat a propadl se zpět do balíku. Van Baarle se snažil odjet sám, ale nakonec byl přibližně 34 kilometrů před cílem dostižen a začínalo se závodit od začátku.

Své štěstí pak zkoušel jak Ben Hermans (Israel Cycling Academy) tak i Pavel Sivakov (Team INEOS), ale bez úspěchu. 17 kilometrů před cílem se povedlo ujet trojici Tony Gallopin (AG2R La Mondiale), James Shaw (Swift Carbon) and Ben Hermans.

I těm nakonec odzvonilo na posledním kilometru, který nebyl z nejjednodušších, neboť na posledních 500 metrech bylo stoupání s průměrným sklonem 11%.

V jedné z pravotočivých zatáček zaútočil Mathieu van der Poel a vytvořil si několikametrový náskok, který udržel až do cíle.

Vzhledem k tomu, že doposud vedoucí Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) dojel až sedmý, tak se nizozemský cyklista dostal do čela celkové klasifikace o jedinou vteřinku a má našlápnuto stát se i celkovým vítězem tohoto prestižního klání.

Druhý v etapě skončil Jasper De Buyst (Lotto Soudal) , třetí pak Simon Clarke (EF Education First). Oba stejně jako Trentin měli ztrátu 3 sekundy.

4. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.