nabor

Žádné velké kopce, zato slušná nadmořská výška. V případě dojezdů do Madridu, pohybujících se nad 600 metry, jsme na podobný profil zvyklí. Hodinu jízdy od něj dnešek zamíří dvakrát výše. A také bez puntíků. Ačkoli do cíle se bude v Guadalajaře mírně stoupat.

Není třeba příliš zdůrazňovat, že sedmnáctá etapa je krom jednadvacáté jediným hromadným testem s pouze spurterskou prémií. Přijde v Atienze, o níž se přetahovali už Římané s místními Celtiberiány (tedy keltsko-iberskými kmeny) a ještě před dovršením milénia také křesťanská vojska s Maury. Místní skalní hrad dostal současný vzhled ve 12. století a od roku 1931 je španělskou národní kulturní památkou. Fotografie zřícenin nám posloužila jako titulní. Jen to modré nebe si musíte odmyslet. A přidat severoseverovýchodní vítr kolem 30 km/h. Protože se celý den pojede k jihu, může se zdánlivě klidná etapa převrhnout i pro některé borce z top 10 v apokalypsu.

Mapa a profil závěrečných kilometrů 17. etapy Vuelty 2019Začít by mohla na Alto de Carrascosa. Úsek 4,2 km do 3,5 % a následný sjezd natáhne peloton a další zmatky může přinést občerstvovací zóna, po které dojde na zmiňovaný sprint o body a bonusové sekundy. Únik tu vůbec nemusí být první. Za větru a ve 220kilometrové nejdelší etapě Vuelty může trvat pět hodin i pár desítek minut. Ačkoli v případě terezínského rozdělení do skupin bude výhodné nechat se dostihnout tou první. Cílová Guadalajara má větší a známější jmenovkyni v Mexiku, stále však jde o 85tisícové město. Závěr nabídne 3,2 km do 2,9 %. Cílová rovinka bude měřit 780 metrů.

Profil 17. etapa Vuelta 2019Sam Bennett je z Irska větry ošlehaný a sklony kolem tří procent zvládá. Vzpomeňme třeba na druhou etapu letošní Tour of Turkey, kde vyhrál před týmovým kolegou, vrchařem Felixem Großschartnerem. Jeho hlavním vyzyvatelem by mohl být v dobré formě jedoucí Jon Aberasturi.

Tosh Van der Sande je dalším z jezdců, které brdky nezastaví. Quick Step může zkusit štěstí s Richezem, Štybarem, Gilbertem i Jakobsenem. Vyloučit se nedá ani úspěch Valverdeho.

Sedmnáctá etapa Vuelty 2019 začíná v 11:49. Přenosy se přidají ve tři, za spurterskou prémií.

Tipovací soutěž

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.