Velký den pro Astanu? Rogliče čeká test, v němž Dumoulin neobstál

nabor

Navacerrada – Morcuera – Morcuera – Cotos. Takhle si bude prozpěvovat osmnáctá etapa Vuelty, která jako by z oka vypadla té dvacáté ročníku 2015. Tu rovněž v červeném začal brilantní časovkář. Večer však už byl šestý a do čela se vyhoupl lídr Astany, tehdy Fabio Aru…

Morcuera - profil předposledního stoupání 18. etapy Vuelty 2019
Předposlední stoupání dne, v roce 2015 klíčové

Z předměstí Madridu, „Starého Včelína“ – Colmenar Viejo – vyletí zřejmě hned na začátku pilně trápit Jumbo-Visma dělníci nejen kazašské stáje, ale také Movistaru a UAE. Mít muže v úniku bude klíčové a díky tomu nebude lehkých ani 20 kilometrů počáteční roviny. Potom už to bude profilově jasné: Navacerrada (11,8 km, 6,3 %) a Morcuera (13,2 km, 5 %) z jedné strany, posléze z druhé strany v opačném gardu: 10,4 km a 6,7 % Morcuery a poslední prémie, oficiálně umístěná již na Puerto de Cotos (13,9 km, 4,8 %). Čtyři roky zpět byla skladba stejná. Astana zaútočila na předposledním stoupání. Dojela uprchlého Zeitse a Sáncheze, spolu s Cataldem jediného pamětníka letošní sestavy. A útok, který mnozí televizní diváci neviděli díky nešťastnému načasování reklamní přestávky, rozhodl celou Vueltu.

Cotos - profil posledního stoupání 18. etapy Vuelty 2019
Závěrečná prémie etapy

Síla větru bude dnes kolem 20 km/h a přicházet bude ze západu. Ačkoli je Morcuera do velké míry krytá stromy, znamená to při kritickém druhém výjezdu „zaďák“ vhodný pro ataky. Nejtěžší, závěrečná část Cotos nabídne totožné podmínky. Cíl bude umístěn v drobném Becerril de la Sierra. Řečí španělské statistiky, jež od měst vyžaduje 10 tisíc obyvatel, vesnici. Za metou tří kilometrů se tu bude podobně jako v sedmnácté etapě stoupat do tří procent.

Profil 18. etapa Vuelta 2019Není vše jen o červené. López je hladový a minimálně 27 sekund na bílého Pogačara bude chtít stáhnout. Movistar podstatně nabyl na síle včerejším útokem Naira Quintany. Dva jezdci se ztrátou méně než tří minut mu dávají řadu možností – včetně té raději bránit pódium než vidět rudě. Ani Roglič nebude bláznit a bude si asi hlavně hlídat Valverdeho.

Pak jsou tu samozřejmě puntíky. Dnes 40 bodů, ve zbytku Vuelty 39. Vede Bouchard, 6 bodů za ním je Madrazo, 21 bodů ztrácí Hart. Je to až k nevíře, ale Miguelu Ángelu Lópezovi by nestačila ani výhra na všech prémiích, aby se vyhoupl do čela klasifikace.

Osmnáctá etapa Vuelty 2019 začíná pod dohledem kamer ve 12:40. Zdolání druhého vrcholu Morcuery je v itineráři zaznačeno na 16:01. Dojezd jako vždy, alespoň teoreticky, v 17:35.

Tipovací soutěž

1 komentář

  1. Colmenar Vijeo není starý včelín, ale starý včelař. Starý včelín je – la colmena vieja. Překladač google překládá špatně. Když neumíte španělsky, raději nepřekládejte. Jinak ale pěkné stránky, pochvala!

Comments are closed.