Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Quick-Step Floors

nabor

Dnes se pozastavíme nad týmem Quick-Step Floors. Belgické stáji se daří již od roku 2013 získávat nejvíce vítězství ze všech týmu. V této statistice zvítězili její jezdci i letos, když si připsali 56 vítězství.

Svou sérii započali již v lednu. To nejprve vyhrál Jack Bauer novozélandský šampionát a poté se Tom Boonen jedním, Fernando Gaviria dvěma a Maximiliano Richeze dvěma etapovými zářezy zapsali do výsledkové listiny argentinského etapáku Vuelta a San Juan.

Philippe Gilbert
Gilbert vyhrává Flandry

Další vítězství si připsal Marcel Kittel již tradičně na Dubai Tour. Zde ovládl první, druhou a pátou etapu a díky tomu i celkové pořadí. Týmu nechyběly ani vítězné etapy na World Tour podnicích Abu Dhabi Tour, Paříž-Nice a Tirreno-Adriatico. Hlavním cílem belgické stáje jsou však jarní klasiky. Na tyto závody se soustředí již od svého vzniku a letošek nebyl výjimkou. Yves Lampaert zvítězil po výborné spolupráci s Philippem Gilbertem na Dwars Door Vlaanderen. Právě Gilbert stál za dalšími triumfy.  Driedaagse De Panne-Koksijde vyhrál po výborném výkonu hned v první etapě, ale hlavní cílem byl závod Kolem Flander. Gilbert nastoupil již 50 kilometrů před cílem a tento pokus byl nakonec úspěšný. Zdeňkovi Štybarovi pak o týden později těsně unikl triumf z Paříž-Roubaix. Z ardenských klasik si poté Philippe Gilbert přivezl titul z Amstel Gold Race.

Čtyři etapy pro Fernanda Gaviriu hned při své debutové Grand Tour je něco nevídaného

Jarní klasiky tak byly minulostí, ale tím úspěchy teprve začínají. Bob Jungels si z Gira odvezl osmé celkové místo, bílý trikot a vítěznou etapu. Fernando Gaviria pak vyhrál čtyři etapy a také fialový trikot pro nejlepšího spurtéra.

O velký úspěch na Tour de France se postaral další spurtér – Marcel Kittel. Ten byl v hromadných dojezdech bezkonkurenční a vyhrál hned pět etap. Dan Martin byl šestý nejlepší v celkovém pořadí.

Matteo Trentin - vítěz 21. etapy Vuelty 2017
Matteo Trentin vyhrával na Vueltě etapy ve spurtech i kopcích

Na Vueltě vyhrál tým hned sedm etap! Pět Matteo Trentin a po jedné Julian Alaphilippe s Yvesem Lampaertem. V celkovém pořadí dlouho bojoval o první desítku David de la Cruz. Španělský závodník však spadl těsně pod Angliru a v předposlední etapě se zranil tak, že musel odstoupit.

Veleúspěšnou sezónu završili Matteo Trentin vítězstvími na Paříž-Tours a Fernando Gaviria čtyřmi etapovými zářezy na novém World Tour závodě Tour of Guangxi.

Hodnocení sezóny – 9/10

Belgická stáj má za sebou další úspěšnou sezónu. Doprovázely ji výhry na jarních a ardneských klasikách, kde především Gilbertův double Flandry-Amstel je zapamatování hodný. Vítězství naskakují prakticky sama, když máte v týmu spurtéry jako Fernando Gaviria nebo Marcel Kittel (Kittel však přestupuje do Katushy, nahradit by ho měl Elia Viviani). Oba jezdci se totiž postarali dohromady o 28 vítězství. Výborné výkony podával Matteo Trentin, především v konečné fázi sezóny. Pěti vítězstvími na Vueltě a následným triumfem na Paříž-Tours se určitě zapsal do paměti fanoušků. Ačkoli se dva jezdci Quick-Stepu dostali do první desítky Grand Tour, právě vítězství na Giru, Tour či Vueltě chybí týmu k dokonalé sezóně.

Líbí se vám dresy Quick-Step Floors?

Kompletní nabídka Quick-Step Floors v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres