Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Bahrain Merida

nabor

Naše třetí zastávka je na Blízkém východě konkrétně na ostrovním státě Bahrain, kde se v průběhu minulé sezóny zrodila myšlenka založit cyklistický tým.

Koupit dres Bahrain-Merida

Tým má za sebou svou první sezónu v historii. Dostatečný počet jezdců dali dohromady především díky závodníkům, s kterými se již příliš nepočítalo a jen těžko by si hledali smlouvu ve World Tour (např. Franco Pellizotti nebo Janez Brajkovič). Nutno však podotknout, že mnohdy byla volba týmových ředitelů velice dobrá a i zdánlivě vysloužilí jezdci byli více než dobří. Velice překvapivým členem tohoto týmu se ukázal být Ondřej Cink, který vystřídal horská kola za ta silniční a hned se představil na Tour de France. Největším jménem tohoto týmu se však stal čtyřnásobný vítěz závodů Grand Tour Vincenzo Nibali. Další velkou oporou byl také Sonny Colbrelli.

Začněme ale od začátku. Historicky první výhra tohoto týmu přišla již na konci ledna, když Ramunas Navardauskas ovládl individuální časovku etapového závodu Vuelta a San Juan.

Sonny Colbrelli

O první velké vítězství z kategorie závodů World Tour se postaral Sonny Colbrelli. Ten byl překvapivě nejrychlejší v hromadném dojezdu druhé etapy Paříž-Nice, když porazil i taková jména jako Marcel Kittel, Arnaud Démare či André Greipel. Ten samý závodník poté ovládl prestižní klasiku Brabantský šíp, i když na úkor Petra Vakoče, kterého odsunul na druhé místo.

Následující období již patřilo Vincenzu Nibalimu. Žralok z Messiny díky chytré jízdě v závěrečné etapě ovládl závod Kolem Chorvatska. Ačkoli zvítězil, začalo se spekulovat o jeho formě před nadcházejícím Giro d’Italia, protože na chorvatských silnicích rozhodně nevypadal jako adept pro nejvyšší stupínek na italské Grand Tour.

Tyto nařčení se částečně pokusil vymazat hned v prvním horském dojezdu na Etnu. Jeho nástup byl však neúspěšný. V deváté etapě pak patřil k těm šťastlivcům, kteří se vyhnuli pádu pod Blockhausem zapříčiněného motorkou, ale v samotném stoupání mu ujíždí Quintana, Pinot i Dumoulin. Sicilan tak čítal první ztráty. Ovšem za svými hlavními soupeři pak mírně zaostával i v dalších etapách. Vše se zdálo být ztracené. Poté ale přišla královská etapa přes Mortirolo a Stelvio, které na jezdce čekalo hned dvakrát. Nibali zde ujíždí jak Quintanovi, tak Dumoulinovi, který musel řešit žaludeční potíže. Ve sjezdu pak dojíždí Landu a toho poráží ve spurtu. Žralok se vrátil do hry. Na Dumoulina se mu podaří stáhnout čas i v dalších etapách, ale v časovce mu Holanďan ujíždí a Nibalimu těsně uniká druhé místo. Přesto musí být s pódiem spokojený.

Nibali
Vincenzo Nibali získal na závodě Kolem Lombardie již své 50. vítězství

Na Nibaliho úspěch z Gira měl navázat Ion Izagirre na Tour de France. Jenže ten musí hned po první etapě, podobně jako Alejandro Valverde, odstoupit. Na kluzké trati v Düsseldorfu padá a je ze hry venku. Více prostoru tak dostává Ondřej Cink, který se několikrát dostává do úniku, ale jinak je pro tým francouzská Grand Tour velkým neúspěchem.

Na španělské Vueltě drží tým znovu nikdo jiný než Vincenzo Nibali. Ten vyhrává hned třetí etapu a dlouho bojuje o celkové vítězství s Chrisem Froomem. Britský sok je však nakonec přece jenom silnější a Nibali tak ke třetímu místu z Gira přidává druhé z Vuelty.

Velice úspěšný je pak tým na sérii italských jednorázovek ke konci sezóny. Giovanni Visconti nejprve vítězí na Giro dell’Emilia a Nibali pak podruhé ve své kariéře vítězí na Klasice padajícího listí a posledním monumentu sezóny – závodu Kolem Lombardie.

Hodnocení sezóny – 5/10

Tým podržel především Vincenzo Nibali, který ke dvěma pódiím z Grand Tour přidal i dvě vítězné etapy a navrch triumf na závodě Kolem Lombardie. Dvě důležitá vítězství si připsal i Sonny Colbrelli, ale co by si tým počal bez těchto dvou jezdců? Nutno však podotknout, že to byla pro tým teprve první sezóna a zaručeně o něm uslyšíme v té následující.

Líbí se vám dresy Bahrain-Merida?

Kompletní nabídka Bahrain-Merida v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres