nabor

Startuje nový seriál článků, ve kterém vám budeme pravidelně rekapitulovat sezónu jednotlivých týmů World Tour. První stájí na seznamu je francouzská sestava AG2R La Mondiale vedená Romainem Bardetem.

Koupit dres AG2R La Mondiale

Tým AG2R má za sebou velmi povedenou sezónu. Povedlo se jim to i díky skvěle zvládnutému přestupovému oknu v loňském roce, kdy do svých řad získali například Olivera Naesena, Mathiase Franka, Alexandra Genieze, Stijna Vandenbergha nebo třeba Sondreho Holsta Engera. Překvapivé bylo i to, že se do týmu dostalo poměrně velké číslo cizinců, což u francouzských týmů není úplně typické.

Tito závodníci skvěle doplnili kostru týmu, kdy například Geniez nebo Frank byli velmi platní a vytvořili v horách silnou sestavu, která dokázala konkurovat i sestavě Sky. Naesen s Vandenberghem se pak měli ve vynikajícím světle předvést na jarních klasikách.

Ovšem týmu AG2R se jarní klasiky ne úplně vydařily. Nejlepším výsledkem bylo 3. místo Olivera Naesena na E3. Stijn Vandenbergh se pak dostal do úniku na Roubaix, ale jinak jezdci v modro-bílo-hnědé kombinaci nedokázali dokončovat na špici pole. Na Ardenských klasikách se týmu také nedařilo a nejlepším výsledkem je „až” 6. místo Romaina Bardeta z Liége-Bastogne-Liége.

Matteo Montaguti vítězí ve 4. etapě Tour of the Alps

Ovšem na souběžně konaném podniku Tour of the Alps, který fungoval jako generálka na Giro, zaznamenal celkové 3. místo Domenico Pozzovivo a jednu z etap dokázal vyhrát Matteo Montaguti.

Na následném Giru potvrdil vynikající formu Domenico Pozzovivo, který se bez problémů znovu dostal do nejlepší desítky, konkrétně na celkovou 6. příčku. Svůj dobrý výkon podtrhl třemi čtvrtými místy ve třetím týdnu.

Oliver Naesen
Oliver Naesen v dresu mistra Belgie

Zkušený Ital pak v dobrých výkonech pokračoval i ve Švýcarsku, kde vyhrál etapu a dlouho bojoval o celkový triumf. To se mu nakonec nepovedlo a spadl na 4. místo. Na souběžně konaném závodě Critérium du Dauphiné si Romain Bardet dojel pro 6. místo.

Na národních mistrovstvích získal talentovaný Pierre-Roger Latour titul v časovce ve Francii a Oliver Naesen opanoval mistrovství Belgie v silničním závodě.

Romain Bardet - vládce 12. etapy Tour de France 2017
12. etapa Tour de France a výhra Romaina Bardeta

Oba se pak představili na Tour de France 2017, kde byli k ruce Romainu Bardetovi. Ve 12. etapě korunoval Bardet práci svých kolegů vítěznou etapou a v časovce ve 20. den závodu dokázal uhájit pódium o jedinou vteřinu a v Paříži tak mohl stanout po boku Chrise Frooma a Rigoberta Urana. Jezdci AG2R na Tour předvedli výborný výkon a dokázali v horách zdatně konkurovat borcům týmu Sky, což dokazuje i celkové druhé místo v týmové soutěži.

Po Tour se zadařilo znovu Pozzovivovi, když v Polsku dojel na 6. místě celkově. 5. místem na BinckBank Tour na něj navázal Oliver Naesen 5. místem.

Na Vueltě se bojovným výkonem prezentoval Romain Bardet, který útočil na etapová prvenství, ale nakonec se ale neuspěl. Při kanadských jednorázovkách si tým zapsal dvě čtvrtá místa, když v Quebecu finišoval Vuillermoz a v Montrealu Bakelants.

Alexander Geniez na Tre Valli Varesine

Na závěr sezóny zapsal výhru Alexandre Geniez na klasice Tre Valli Varesine a při závěrečném monumentu sezóny – Lombardii, dokázali být Vuillermoz a Pozzovivo v Top 10 na 4. respektive 6. místě.

 

Hodnocení sezóny – 5/10

Týmu se povedlo podepsat jezdce, kteří tým zvedli a to především v horách. Bardet se na Tour mohl spolehnout na silné parťáky, kteří s ním vydrželi do poslední chvíle. Neztratil se ani Oliver Naesen, ale asi nenaplnil očekávání na 100 %. Na vrcholech sezóny bylo AG2R vidět, ale při dalších podnicích World Tour se ztráceli a hráli většinou až druhé housle. Triumfy přišly (jako každý rok) především na závodech nižších kategorií na domácích silnicích.

Líbí se vám dresy AG2R La Mondiale?

Kompletní nabídka AG2R v našem eshopu.