Chris Froome ovládl první ročník Shanghai Criterium


Šampion Tour de France Chris Froome (Sky) vyhrál první ročník Šanghajského kritéria, když ve tříčlenném sprintu porazil Rigoberta Urana (Cannondale-Drapac) a Warrena Barguila (Sunweb). Petr Vakoč (Quick-Step Floors) dojel na skvělém šestém místě.

Šanghajské kritérium letos nahradilo tradiční Saitama Criterium a na startu v čínské metropoli byly vidět největší hvězdy pelotonu v čele s Chrisem Froomem, Albertem Contadorem, Gregem Van Avermaetem či Marcelem Kittelem.

Ihned po startu se vytvořil první únik dne, ve kterém byli Simon Geschke (Sunweb), Alberto Contador (Trek-Segafredo), Michal Golas (Sky), Bernhard Eisel (Dimension Data) a Xiaoyong Dong (Čína). Jejich náskok ale díky práci Quick-Stepu nepřesáhl 15 vteřin.

Následoval další útok a do čela se dostali Markel Irizar (Trek-Segafredo), Michael Schär (BMC), Nathan Haas (Dimension Data), Kenny Elissonde (Sky) a Marcel Kittel (Quick-Step Floors). Němec poctivě sbíral body na prémích a díky tomu získal zelený dres z kritéria.

Tři kola před cílem na čele zůstával pouze Kittel a k němu se přidli Froome, Uran, Barguil, Van Avermaet a Contador.

Při nájezdu do posledního kola se k útoku nadechnul Chris Froome a na jeho nástup dokázali odpovědět jen Barguil s Uranem. Warren Barguil následně zaútočil na metě kilometr do cíle, ale byl dostižen a ve spurtu Uran vs. Froome byl úspěšnější muž ve žlutém trikotu. Barguil si dojel pro třetí místo, čtvrtý finišoval Contador a o páté místo soupeřili Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Petr Vakoč a Greg Van Avermaet. Nor byl na pásce první, ale pouze o malý kousek před Vakočem, který se tak stal nejlepším mladým jezdcem závodu a také vystoupil na závěrečné pódium.

Pódium Shanghai
zleva: Petr Vakoč, Marcel Kittel, Chris Froome, Kenny Elissonde, Alberto Contador, Rigoberto Uran a Warren Barguil