Obrovská tragédie na závodě Kolem Švýcarska. Gino Mäder zemřel po pádu

nabor

Cyklistický svět se ponořil do smutku. Po pádu ve sjezdu z Albulapass v páté etapě Kolem Švýcarska do La Punt zemřel Gino Mäder. Švýcarský cyklista ve sjezdu spadl a i přes veškerou snahu doktorů zemřel dalšího dne v nemocnici v Churu. 

Zpráva o jeho úmrtí zastihla peloton jen těsně před startem šesté etapy. Ta byla neutralizována a zkrácena a závodníci při ní uctili památku svého kolegy a kamaráda. Sedmá etapa pak byla také neutralizována pro celkovou klasifikaci. Etapu vyhrál Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step).

Už před startem oznámily týmy Bahrain-Victorious, Intermarché-Circus-Wanty a Tudor Pro Cycling, že závod opouští. Zároveň se k nim přidalo několik dalších závodníků z ostatních týmů.

Gino Mäder, rodák z městečka Flawil v kantonu St. Gallen, měl v Bahrainu rozjetou slibnou kariéru. Dokázal vyhrát etapu na Giru a dokončit Vueltu na celkově pátém místě a vybojovat dres nejlepšího mladíka v roce 2021. Letos zazářil pátým místem na Paříž-Nice.

Peloton v něm přišel o usměvavého, veselého a přátelského jezdce. Jeho památku uctili minutou ticha závodníci i na závodech Baloise Belgium Tour, Kolem Slovinska a La Route d’Occitanie.

Čest jeho památce!