Juan Ayuso ovládl 5. etapu Tour de Swiss

nabor

Královská pátá etapa nabídla souboj jezdců z celkového pořadí na třech alpských stoupáních – Furkapass, Oberalppass a Albulapass. V posledním stoupání potvrdil návrat do formy Španěl Ayuso (UAE Emirates), který zvítězil sólovým nástupem a dostal se na třetí místo v průběžném pořadí celkové klasifikace.

Profil páté etapy

Juan Ayuso zpět ve formě

Ayuso v útoku na Albulapassu

Objev loňské Vuelty Juan Ayuso se od začátku sezony potýkal se zraněním. Nyní je, jak se zdá, opět ve formě. Již v dubnu slavil vítězství v časovce na Okolo Romandie, ale dnes dokázal nadělit nejlepším vrchařům téměř minutu, a to na pouhých 12 kilometrech. Ve svých 20 letech má celou kariéru před sebou, a to loni finišoval na třetím místě Vuelty za Masem (Movistar) a za úřadujícím mistrem světa Evenepoelem (Soudal – QuickStep), který se vrací na Švýcarsku do závodění po kovidu z Gira.

Dozvuky kovidu u Remca?

Krásy cyklistiky na Furkapassu

Jak bylo zmiňováno, Ayuso a Evenepoel spolu souboj o celkové pořadí již svedli. Momentálně má navrch ale Španěl, který má na Belgičana náskok 24 sekund. Remco se vrací zpět do pelotonu po odstoupení z Gira po deváté etapě, kterou sice vyhrál, ale byl natolik unaven a necítil se dobře, že společně s týmem vyhodnotil, že odstoupení z Corsa rosa je rozumné, avšak těžké rozhodnutí. V minulých dnech mírně na své soupeře ztrácel, ale dnes už se jeho propast blížila půl minutě. V následujících dvou etapách může mistr světa pošetřit síly a v nedělní závěrečné časovce na 25 kilometrů vývoj závodu zvrátit ve svůj prospěch.

zdroj obrázků: Getty Images a Tour de Swiss