Ayuso zvítězil v časovce, celkové prvenství ze Švýcarska si odvezl Skjelmose


Nedělní 26kilometrová časovka do města Abtwil ukončila smutné závodění ve Švýcarsku. Favority nikdo nepřekvapil, a tak proběhl krásný souboj o etapové i celkové vítězství. Etapové získal Španěl Ayuso, který vyhrál i osudovou čtvrteční etapu. Celkové vítězství uhájil Dán Skjelmose (Trek‑Segafredo).

Profil závěrečné časovky

V etapě bylo pět mužů, které se vyplatilo sledovat. Trojice z celkového pořadí Skjelmose, Ayuso a Evenepoel a dvojice superčasovkářů, Wouta van Aerta a Stefana Bisseggera (EF EasyPost). Rozdíl prvních třech favoritů v GC byl před etapou 46 sekund, které ztrácel Evenepoel na Skjelmoseho a Ayuso ztrácel na lídra závodu pouhých 18 vteřin.

Podium celkové klasifikace TdS 2023

Souboj těžkých vah

Časovkářská bitva mezi van Aertem a Bissegegerem skončila lépe o pět vteřin pro Švýcara, ale poté se dostali ke kolům i silní časovkáři z čela celkové klasifikace. Při dojezdu Evenepoela činil jeho náskok na Bisseggera 15 sekund jenže následoval dojezd Juana Ayusa, který se dostal do vedení o osm vteřin. Poté se už čekalo jen na lídra závodu Skjelmoseho, který na mezičasech ztrácel, ale ne tolik, aby ho Španěl vysvlékl z dresu pro nejlepšího jezdce. Čas po projetí cílem měl jen o devět vteřin horší než Ayuso a pouze sekundu zaostal za Evenpoelem.

Skjelmose gratuluje vítěznému Ayusovi

Dánové jsou jedničky

Skjelmose podtrhl silné dánské výkony z minulého týdne a získal své první celkové vítězství v kategorii WorldTour a během týdne si dojel i pro etapové vítězství a mimo to i další tři pódiová umístění.

Zdroj obrázků: Getty Images a Tour de Suisse