Obávaný i očekávaný dojezd na Los Machucos je tady!

nabor

Měří jen něco přes 7 kilometrů, z toho téměř dva ani nejsou do kopce. Zbytek dnešní závěrečné prémie, včetně dvou pasáží nad 25 % a místy drsného povrchu, ovšem vzbuzuje oprávněný respekt.

Profil 17. etapy - Vuelta a España 2017První polovina 17. etapy se bude odehrávat ve druhé ze španělských „Kastilií“. Společenství Kastilie – La Mancha vymění peloton za Kastilii – León. Na první týden dá vzpomenout také Iberské pohoří, které se před přesunem Vuelty dále na severozápad země naposledy přihlásí o slovo. To převezme Kantaberské pohoří. Jako první prozkouší cyklisty „dvojka“ Portillo de Lunada (8,3 km, 5,7 %), která mnohé napoví o šancích uprchlíků.

Profil Los Machucos - závěrečné prémie 17. etapy Vuelty 2017Ani ne 28 kilometrů před cílem najdeme nájezd na „jedničku“ Puerto de Alisas (10 km, 6 %), zde už zvýšené tempo vynutí značnou selekci. Hned v úvodu Alto de los Machucos (7,2 km, 8,7 %, mimořádná kategorie) ovšem očekávejme naprostý výbuch. Během 2,2 km pasáže do 17,5 %, 26 % a 25 % (max. 28 %). Běžný smrtelník s běžným bicyklem by stoupání, jehož povrch je částečně tvořen panelovými bloky či nekvalitním asfaltem, nikdy nevyjel. Profíky budou čekat další čtyři těžké kilometry a nakonec krátký sjezd a rovina.

Kde končí potenciál Miguela Ángela Lópeze? V posledních horských etapách šlo výhradně o souboj jeho Astany s uprchlíky. Pohraje si Kolumbijec i dnes s Froomem, Contadorem, Zakarinem, Nibalim, Keldermanem, Chavesem či Woodsem, z nichž každý může na etapový vavřín rovněž pomýšlet?

Z větší dávky volnosti se opět pokusí vytěžit Majka, Bardet nebo Atapuma. Útočit bude chtít Orica (Yatesové, Haig), BMC (Van Garderen, Roche, De Marchi) a Lotto Soudal (Armée, Marczyński, De Clercq, Monfort, De Gendt).

17. etapa Vuelty 2017 začíná ve 12:40, zhruba v 15:25 se bude stoupat na Lunadu. Kolem 16:42 dojde na sprinterskou prémii (35,3 km od cíle), zhruba v 16:54 nájezd na Alisas a přibližně od 17:28 se pojede do cíle, na Los Machucos. Etapa bude přenášena celá.

Tipněte si dnešního vítěze v soutěži na našem Facebooku!