Chris Froome dnes neměl konkurence schopného soupeře

Po dnu volna nachystali pořadatelé časovku jednotlivců. Byl to další tvrdý test výkonnosti pro všechny jezdce. Startovali na autodromu Circuito de Navarra a cíl byl, po víc jak 40 km v podstatě rovinaté trasy, v Logroňo. Favorit č.1 Rohan Dennis onemocněl a dnes nenastoupil. Tým AG2R odvolal ze závodu své dva borce Genieze a Denze za nesportovní chování. Do časovky nastoupilo 164 závodníků.

První odstartoval Conor Dunne (Aqua Blue Sport), za ním pak minutu po minutě další. Prvním jezdcem ale v cíli nebyl. Tento primát si zajistil s časem 51:34 Jelle Wallays (Lotto Soudal). V rychlém sledu se vyměnilo na horkém křesle pár jezdců, pak si ho chvíli užíval Daniel Oss (BMC). Vystřídal ho teprve dvacetiletý Lennard Kämna (Sunweb) a pak Tobias Ludvigsson (FDJ). Jeho čas 48:07 vydržel dlouho. Za ním startovalo ještě 63 závodníků včetně největších favoritů. Další změnu ve vedení obstaral Alberto Contador (Trek-Segafredo) a celkově skončil pátý. Čtvrtý dojel Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) Stupně vítězů patřily trojici: Vincenzo Nibali(Bahrain-Merida), Wilco Kelderman (Sunweb) a nejlepší nakonec. Naprosto bezkonkurenční Chris Froome v čase 47:00. Držitel tří dresů, do úplné sbírky mu chybí už jen vrchařský.