Druhé vítězství Wipperta v Albertě, celkově zvítězil Huffman

nabor

Poslední dějství závodu v Albertě přineslo druhý úspěch nizozemskému rychlíkovi Wouteru Wippertovi (Cannondale-Drapac), jemuž výbornou pozici připravil včerejší vítěz a stájový kolega Alex Howes. V celkovém pořadí zůstal na čele Evan Huffman (Rally Cycling).Poslední dějství na závodě v Albertě se uskutečnilo znovu v Edmontonu. Tentokrát se závodníci přesunuli na jiný okruh, který měřil 11,3 kilometru. Celkem jej borci absolvovali jedenáctkrát, což nám dává celkovou délku tratě 124,1 kilometru.

Skupina šesti jezdců ve složení: Ty Magner (Holowesko-Citadel), Alex Cowan (Silber Pro Cycling), Nigel Ellsay (Silber Pro Cycling), Connor Brown (Elevate-KHS), Felix Cote-Bouvette (Garneau-Quebecor) a Oliver Evans (H&R Block) si vytvořila náskok, který nebyl moc velký. Navíc ve druhém kole se k nim přidala další šestice: Rob Britton (Rally Cycling), Joe Lewis (Holowesko-Citadel), Lachlan Norris (UnitedHealthcare), Josh Berry (Jelly Belly-Maxxis), Taylor Shelden (Jelly Belly-Maxxis) a Weimer Alfanso Roldan (Medellin-Inder).

Ve třetím kole se náskok navýšil až na 1:05, což Roba Brittona virtuálně oblékalo do dresu pro lídra celkové klasifikace. Během stejného kola vykrystalizovala i skupina pronásledovatelů: Robigzon Oyola (Medellin-Inder), Olivier Brisebois (Garneau-Quebecor), Laurent Gervais (Aevolo) a Zeke Mostov (Aevolo), které se povedlo v kole následujícím dostihnout vedoucí dvanáctičlennou skupinu.

Peloton zrychlil až v kole číslo sedm. V jednom ze stoupání měl problémy druhý muž celkového pořadí Sepp Kuss z Rally Cycling, když si škrtl kolem o soupeřův stroj a skončil na zemi. Naštěstí se rychle oklepal a žádnou ztrátu nenabral. Peloton se přiblížil vedoucí šestnáctce na 20 sekund.

Další skupina pronásledovatelů: Travis McCabe (UnitedHealthcare), Matteo Dal-Cin (Rally Cycling), Adam Roberge (Silber), Cesar Parades (Medellin-Inder) a James Piccoli (Elevate-KHS), ale té se povedlo dostihnout pouze torzo z původního úniku. Vpředu se držela čtyřka ve složení: Britton, Shelden, Ellsay, Norris.

Jezdci začali postupně ztrácet a na čele se v posledním kole zůstal pouze dvojice Piccoli a Dal-Cin. Po několika kilometrech ztratil i Piccoli a osamocený Kanaďan Dal-Cin pokračoval vstříc cíli.

Ještě 2 kilometry před cílem to pro něj vypadalo nadějně. Jeho šance definitivně zhasla přibližně kilometr před cílovou páskou a šlo se do hromadného dojezdu.

Včerejší vítěz Alex Howes jej výborně rozjel pro svého stájového kolegu Woutera Wipperta, který tak oslavil své druhé vítězství na letošním podniku Kolem Alberty.

Celkové vedení udržel překvapivý vítěz první etapy Evan Huffman ze stáje Rally Cycling. A stal se tak po Robu Brittonovi druhým vítězem podniku na severoamerickém kontinentu.

Pořadí 4.etapy

# Jezdec Čas
1 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 2:46:27
2 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
3 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
4 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
5 Pier-André Coté (Can) Silber Pro Cycling
6 Michael Hernandez (USA) Aevolo
7 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
8 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
9 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
10 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS Pro Cycling

 

Celkové pořadí

# Jezdec Čas
1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 12:00:55
2 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 0:00:18
3 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 0:00:31
4 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
5 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:33
6 Jack Burke (Can) Aevolo 0:00:35
7 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:36
8 Rob Britton (Can) Rally Cycling 0:00:41
9 James Piccoli (Can) Elevate-KHS Pro Cycling 0:00:50
10 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling 0:00:51