Nejúspěšnější cyklistický tým sezony 2018 má nové posily i jméno

nabor

4. prosince 2018 – Rekordní počet 73 vítězství korunoval prestižním titulem nejlepšího týmu v seriálu silničních cyklistických závodů UCI World Tour. Tým Quick-Step Floors je ve skvělé kondici a díky novým posilám i strategickému partnerovi je připraven navázat na fantastické výsledky i v dalším roce.

Quick-Step FloorsTým Quick-Step Floors nedávno posílili profesionál Klaas Lodewyck a mladý objev Remco Evenepoel. Bývalý belgický silniční cyklista Klaas Lodewyck přichází do nejúspěšnější stáje na pozici sportovního ředitele. Než byla jeho cyklistická kariéra v roce 2014 přerušena operací, byl čtyři sezóny jezdcem WorldTour. Cesta belgického jezdce Remco Evenepoela do série World Tour začala před více jak rokem, kdy zanechal fotbalu a okamžitě dosáhl skvělých výsledků v cyklistice, včetně dvou zlatých medailí z ME juniorů. Osmnáctiletý Belgičan neunikl pozornosti týmu Quick-Step Floors a od ledna 2019 bude hájit jeho barvy.

Cyklistický dres Quick-Step Floors 2018
Cyklistický dres Quick-Step Floors 2018

V příští sezóně tým podpoří také nový strategický partner a titulární sponzor – přední výrobce okenních profilů Deceuninck. Od roku 2019 bude celý název týmu „Deceuninck – Quick-Step“.

Stáj je tak připravena navázat na fantastickou sezónu 2018, kdy si připsala rekordní počet 73 vítězství v závodech ve 22 zemích pěti kontinentů. V součtu výsledků svých jezdců získala přes 13 000 bodů v seriálu silničních cyklistických závodů nejvyšší úrovně UCI World Tour, prvně v historii týmu tak dosáhla prvenství v týmové klasifikaci a na konci října obdržela prestižní cenu pro nejlepší tým série.

Patrick Lefevere, generální ředitel týmu nešetřil slovy chvály a s dojetím řekl: „Gratulace patří všem – jezdcům, zdravotníkům, technikům, sponzorům a partnerům! Jsme velká rodina a každý má na těch úžasných výsledcích své zásluhy.“

Zdeněk Štybar Quick-Step Floors
Zdeněk Štybar – Quick-Step Floors

Investor Zdeněk Bakala, který tým podporuje již od roku 2011, také netají radost a naděje v další velká vítězství. Se svým nadšením pro cyklistiku se stal součástí stáje, aby jí poskytl nezbytnou finanční stabilitu a umožnil dostat se mezi nejlepší týmy světa. Zdeněk Bakala před novou sezónou řekl: „Děkuji všem jezdcům i spolupracovníkům za tvrdou práci i touhu vyhrávat, společně tým dovedli na úplný vrchol tohoto sportu. S novými posilami a sponzory se jistě můžeme těšit na další nezapomenutelná vítězství.“

Deceuninck – Quick-Step se připravuje na další sezónu, včetně 106. ročníku Tour de France 2019. „Náš tým je v nejlepší kondici. Naštěstí, i český týmový jezdec Petr Vakoč se po nehodě rychle zotavuje a plánuje se k nám za několik měsíců připojit. Všichni se tedy těšíme na zahájení závodů i start Tour de France 6. července v Belgii, zemi Deceuninck – Quick-Step,“ shrnul Zdeněk Bakala.

Zdroj: tisková zpráva