Nejtěsnější dojezd na letošní Tour de France vyhrál Marcel Kittel

nabor

Nejtěsnějším možným rozdílem dnes skončila 7. etapa Tour de France 2017. Marcel Kittel a Edvald Boasson Haagen si to rozdali až ve fotofiniši! Rozhodly milimetry!

Tranzitní 214 km dlouhá etapa se jela na den přesně 47. narozenin Erika Zabela. Jeho rekord šesti zelených dresů nebude překonán minimálně dalších 5 let. Snaha vrátit Petra Sagana zpět na Tour de France je definitivně u konce.

Skupina uprchlíků se dnes vytvořila z jezdců Manuele Mori (UAE), Maxime Bouet (Fortuneo-Oscaro), Yohann Gène (Direct Energie) a Dylan van Baarle Cannondale-Drapac.

Spurterskou prémii si únik v klidu rozdělil a z pelotonu byl nejrychlejší Sonny Colbrelli se ztrátou 1:40 na vedoucí skupinu. Vítězem vrchařské prémie se stal Maxime Bouet. 8. místo bral Štybar a připravil Arnauda Demara o pár bodů. Bitva ale teprve měla začít.

Pořadí na spurterské prémii

1. Manuele Mori, 20 bodů
2. Maxime Bouet, 17
3. Yohann Gène, 15
4. Dylan Van Baarle, 13
5. Sonny Colbrelli, 11
6. Alexander Kristoff, 10
7. André Greipel, 9
8. Zdeněk Štybar, 8
9. Michael Matthews, 7
10. Arnaud Démare, 6

Dobrodružství uprchlíků skončilo 6 km před cílem. Účelu ovšem dosaženo bylo bohatě.

Na čele se objevila i Orica-Scott s Romanem Kreuzigerem na špici. Spurterské týmy se začali rovnat a Démare s Bouhannim se střetli rameno na rameno. Nikdo nespadl.

Poslední kilometr rozjel tým Quick-Step s Marcelem Kittlem na 3.pozici. Třetí místo si držel i po odstoupení svých kolegů. Pak už došlo na závěrečný spurt. Výborně to rozjel tým Dimension Data pro Edvalda Boassona Haagena a vypadalo to, že si jede pro poměrně jasné vítězství. Do cíle v tenhle moment bylo asi 70m. V tom ale Kittel začal pořádně šlapat do pedálů. Neskutečným zrychlením se dostal až na úroveň Haagena a hodil kolo do cílové pásky. To zřejmě rozhodlo o jeho dnešním, velmi těsném vítězství. Na Tour dovršil svůj hattrick. Zvítězil ve také ve 2. a 6. etapě. V pelotonu nemá , co se týká zrychlení na poslední stovce, zatím vážného konkurenta. Vyrovnal letitý rekord svého krajana Erika Zabela v počtu vyhraných etap na Tour de France. Celkem dvanáct „zářezů“. Nejspíš své poslední slovo ještě neřekl

Marcel Kittel 7. etapa Tour de France fotofiniš

Marcel Kittel se díky vítězství převléká do zeleného dresu. Další v pořadí dojel Michael Matthews (Sunweb), Alexander Kristoff (Katusha) a John Degenkolb (Trek-Sagafredo).