Bojovník vs smolař 7. etapy: Van Baarle vs. Edvald Boasson Hagen

nabor

Do úniku se obdobně jako včera ihned po startu vydalo kvarteto jezdců. Odměnou jim byl, kromě získaných bodů a finančního ohodnocení, zájem televizních kamer. Bylo jasné, že bonus navíc získá někdo z nich. Smolařem je dle mínění redakce druhý jezdec v cíli dnešní, již 7. etapy. Vítěze totiž odhalila až cílová fotografie.

Bojovník dne Dylan van Baarle

Bojovníkem bývá tradičně muž z úniku, v 7. etapě se jím stal Dylan van Baarle, nejaktivnější jezdec týmu Cannondale Drapac (ročník 1992). Na největším cyklistickém závodě startuje letos již potřetí. Únik se zrodil okamžitě po startu a čtyři borci v něm strávili společně přes 200 km. Bylo zřejmé od začátku, že nemají proti pelotonu, pod žhavým burgundským sluncem (opět bylo 30 °C), žádnou šanci. Holanďan na rychlostní prémii dojel až na čtvrtém místě. O jeho dnešní poctě rozhodlo pravděpodobně úctyhodných více než 300 km v únicích, které celkově už letos na trase Staré dámy absolvoval.

Smolař dne Edvald Boasson Hagen

V plejádě favoritů jezdec týmu Dimension Data rozhodně před dnešním startem nefiguroval. Norský borec určitě není spurterským esem. Jeho doménou jsou klasiky. O tom, že nezíská na Tour de France své třetí vítězství, rozhodl drtivý závěr Marcela Kittela. To, že prohrál o pouhých pár milimetrů, prokázal až foto finiš.