Ben O´Connor zvládl královskou etapu, Denifl stále vede

nabor

Královskou etapu s výstupem na Hochtor zvládl nejrychleji Australan Ben O’Connor ze stáje Dimension Data. Druhý byl domácí Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels) se ztrátou 11 sekund. Stefan Denifl (Aqua Blue Sport) dnes ztratil na vítěze 2:02, i přesto zůstává ve vedení celkové klasifikace.
Královská etapa závodu okolo Rakouska měřila 212,5 kilometrů a na své trase jezdci museli zvládnout výstup na Hochtor a Fuscher Thörl. Pak je ještě čekal ostrý sešup do cílového St. Johannu – Alpenbdorfu.

V úniku se objevili jezdci: Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels), Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij), Ben O’Connor, Anthony Perez (Cofidis, Solutions Crédits) a Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team).

Tahle pětice si vypracovala náskok 2:35 před skupinou, kde jeli všichni favorité, včetně vedoucího Stefana Denifla. Další čtyři minuty zpět byla přibližně 30členné „gruppeto“

Při stoupání po Großglockner Hochalpenstraße ztratil Slagter i Perez. Ve skupině favoritů překvapivě začal zaostávat Miguel Ángel López. Boj o krále Glockneru byl velmi dramatický. Ve sprintu na horskou prémii na Hochtoru se bili srdnatě dva kohouti. Šťastnější byl Weening před Zoidlem.

V následném sjezdu dojeli vedoucí pětku favorité včetně Stefana Denifla a vypadalo to, že by mohla celá skupina dojet pohromadě. Asi 10 kilometrů před cílem na všechno vsadili O’Connor se Zoidlem. Oba mířili vstříc cíli.

V závěrečném asi tříkilometrovém stoupání se Australan odpoutal od domácího borce a dojel si pro vítězství. Zoidl se musel spokojit s místem druhým. Třetí dojel Pieter Weening. Stefan Denifl dojel sice desátý, ale všechny konkurenty měl časově blízko sebe, takže stále vede celkovou klasifikaci jezdců.

Marek Čanecký (Amplatz – BMC) obsadil 49. místo se ztrátou 18:40. Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice) byl klasifikován na 76. příčce, když tratil 19:51. Daniel Turek (Israel Cycling Academy) dojel v předposlední skupině se ztrátou 26:45.


Pořadí 5. etapy

# Jméno a tým Čas
1 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 2:09:16
2 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr – Simplon Wels +0:11
3 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij +1:40
4 Giulio Ciccone (Ita) Itálie +1:46
5 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
6 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM +1:58
7 Patrick Schelling (Sui) Team Vorarlberg
8 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
9 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij +2:02
10 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport

Průběžné pořadí po 5.etapě

# Rider Name (Country) Team Čas
1 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport 22:40:46
2 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM +0:37
3 Miguel Ángel López (Ita) Astana Pro Team +0:59
4 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice +1:05
5 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data +1:08
6 Giulio Ciccone (Ita) Itálie +2:06
7 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data +2:21
8 Alexej Rybalkin (Rus) Gazprom-RusVelo +2:32
9 Ángel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM +2:46
10 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij +2:50