Návrat brutálních ramp

nabor

Ne, název dnešního článku neodkazuje na žádný béčkový snímek. Předmětem jeho zájmu je cílová stojka 17. etapy Alto Mas de la Costa, na níž se Vueltě připomenou sklony vysoko nad 15 %.

Profil 17. etapy Vuelty 2016Startovní Castellón je město se 175 000 obyvatel ve Valencii. Atypicky hned na začátku se v něm pojede po okruhu, načež se mapa etapy hodně vrávoravým způsobem přes tři spíše dlouhé než prudké prémie přesune do Lluceny – na počet obyvatel stokrát menší než Castellón, ale významem pro dnešní etapu také o dva řády jinde. Tyčí se nad ní totiž Alto Mas de la Costa (doslova „kopec vysoko nad pobřežím“).

Dojezd 17. etapy Vuelty 2016 - Alto Mas de la CostaFinální stoupání má 3,8 km a 12,5 % v průměru, navíc se do něj naletí ze sjezdu. Llucena jako taková je umístěna ve svahu. Cílová páska se nachází u svatyně Camins del Penyagolosa, jíž návštěva Vuelty přijde náramně vhod. Právě usilluje o zápis na listinu UNESCO.

Čas na ofenzivu se krátí a Contador prý bere jen výhru. Dnešní etapa se pro dlouhý útok dvakrát nehodí, ale stejně bude muset být Quintana na pozoru. Má ovšem podporu dominantního týmu a aby výrazněji ztratil, musel by mít vysloveně špatný den.

Napětí mezi favority snižuje šance úniku. Velké ztráty nabrané v patnácté etapě by mohli využít Latour či Molard, zopakovat skvělý výkon ze zatím klíčového dne Vuelty bude chtít Brambilla. Bude-li Quintana při síle, možná uvidíme v akci Fernándeze, Morena či Valverdeho.

Etapa startující ve 12:40 by měla trvat přesně pět hodin. Přenosy od tří. Na vaše tipy čekáme na Facebooku.

5 KOMENTÁŘE

  • Ve 14:45 začíná bohužel jen studio. Je to přenos, ovšem ne etapy jako takové.

 1. >> Přenosy od tří.
  Dobry den,
  doporucil byste, kde a to koukat?
  nasel jsem jen par internet streamů v dost blbe kvalite
  dekuji

  • Krásný den,
   u neoficiálních zdrojů vysílání je to bohužel obvyklé. Plus reklamy a ne vždy vyhovující jazyk. Obávám se, že žádnou dlouhodobou alternativu za konvenční TV vysílání či internetové předplatné neznám a tak jako, bylo by mírně kontroverzní ji zde doporučovat..

Comments are closed.