Na závodě Kolem Romandie se radoval Peter Sagan

nabor

Peter Sagan zvítězil v 1. etapě závodu Kolem Romandie před Sonny Colbrellim a Patrickem Bevinem. V celkovém pořadí stále vede Rohan Dennis.

Do úniku se na začátku etapy dostali Filippo Conca (Lotto Soudal), Joel Suter (Switzerland), Manuele Boaro (Astana Premier Tech), Alexis Gougeard (AG2R Citroën), Thymen Arensman (DSM) a Rob Power (Qhubeka-Assos). Vybudovali si až šestiminutový náskok. Především jezdci Ineosu se však postarali o to, že se nakonec náskok vedoucí šestice začal snižovat.

Na jezdce čekalo několik krátkých stoupání. Tempu hlavního pole nestačilo hned několik sprinterů. Vystoupit si musel především Elia Viviani, který bezpochyby patří k nejrychlejším jezdcům v závodě.

Nejsilnější z úniku nakonec byl Thymen Arensman. I on byl však dostižen a rozhodnout se mělo z redukovaného hlavního pole. Tento scénář se ještě pokusilo zhatit několik závodníků, jmenovitě Rémi Cavagna, který se o únik pokoušel hned dvakrát. Nicméně peloton si vždy všechny pokusy pohlídal a rozhodoval hromadný spurt.

Z čelní pozice najel do závěru Sonny Colbrelli. Jan Tratnik mu připravil dobrou pozici, ale Colbrelli byl nucen otevřít spurt až příliš brzy. Na jeho zadním kole číhal Patrick Bevin, ale před toho se v samém závěru po velice těsném souboji dostal Peter Sagan. Slovenský závodník byl nakonec v závěru nejrychlejší a zvítězil. Colbrelli uhájil druhé místo, Bevin zkompletoval pódium.

Fotografie: Luc Claessen/Getty Images