Spurter Sonny Colbrelli vítězí i v kopcovité 2. etapě Kolem Romandie

nabor

První kopcovitou etapu na švýcarském závodě Kolem Romandie dotáhli do vítězného konce opět sprinteři. Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious) měl na pásce i dnes lepší nohy než Patrick Bevin (Israel Start-Up Nation). Třetí skončil ve spurtu zhruba třicetičlenné skupiny Marc Hirschi (UAE-Team Emirates). Celkové vedení si vlastně sám udržel Rohan Dennis (Ineos Grenadiers), ale za něj se vklínil právě Patrick Bevin.

Etapa dlouhá 167 km vedla z La Neuveville do Saint-Imier. Na trati čekalo pět postupně náročnějších a náročnějších stoupání 2. kategorie a v závěru ještě jedna „jednička“ na La Vue-des Alpes, osm kilometrů v 7% stoupání až do 1200 m n.m..

Celkovému pořadí před etapou vévodilo stále trio jezdců Ineosu Rohan Dennis, Geraint Thomas a Richie Porte, za nimi Rémi Cavagna (Deceuninck-QuickStep) a na páté místo se posunul včerejší vítěz Peter Sagan (BORA-hansgrohe) se ztrátou 12 sekund.

Únik se vytvořil po zhruba 30 kilometrech ve složení Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), Hermann Pernsteiner (Bahrain-Victorious), Davide Villella (Movistar), Chris Hamilton (DSM), Jonathan Caicedo (EF Education-Nippo) a Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert) a jeho odstup se pohyboval kolem 2 minut. Padesát kilometrů před cílem se na osamocenou pouť dopředu vydal Rein Taaramäe, ale v začátku posledního stoupání 20 km před cílem již počkal na peloton.

Redukovanou čelní skupinu tahal strojovým tempem muž ve žlutém Rohan Dennis. Ostatní domestici Ineosu odpadli a Thomase s Portem přece jen tým šetří pro horskou etapu. Na rovině před finišem se zdálo, že Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Sepp Kuss (Jumbo-Visma) a Kenny Elissonde (Trek-Segafredo) by rádi zaútočili, ale útok to byl vlažný a Dennis si s ním bez větší námahy poradil. Stejně tak na hranici 2 km před cílem nepustil  z dohledu Bena O’Connora (AG2R Citroën).

Spurt na široké pohodlné silnici vzorově potáhl tým Bahrain-Victorious pro svého největšího favorita. Patrick Bevin se sice s přehledem zavěsil za Colbrelliho zadní kolo, ale nohy na něj neměl. Poslední článek vláčku Bahrainu Damiano Caruso vypustil v přesnou chvíli svého italského rychlíka a o vítězi bylo jasno.

V celkovém pořadí před zítřejší zvlněnou etapou tedy nadále vede Rohan Dennis, druhý je se ztrátou 8 vteřin Patrick Bevin, a na dalších místech o sekundu zpět Thomas, Porte a Colbrelli, na 6. místě ztrácí Marc Hirschi 11 vteřin.

Peter Sagan ztrácí po dnešku více než 7 minut, Jan Hirt a Chris Froome přes pět minut, Josef Černý 18 minut.