nabor

První kopcovitou etapu na švýcarském závodě Kolem Romandie dotáhli do vítězného konce opět sprinteři. Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious) měl na pásce i dnes lepší nohy než Patrick Bevin (Israel Start-Up Nation). Třetí skončil ve spurtu zhruba třicetičlenné skupiny Marc Hirschi (UAE-Team Emirates). Celkové vedení si vlastně sám udržel Rohan Dennis (Ineos Grenadiers), ale za něj se vklínil právě Patrick Bevin.

Etapa dlouhá 167 km vedla z La Neuveville do Saint-Imier. Na trati čekalo pět postupně náročnějších a náročnějších stoupání 2. kategorie a v závěru ještě jedna „jednička“ na La Vue-des Alpes, osm kilometrů v 7% stoupání až do 1200 m n.m..

Celkovému pořadí před etapou vévodilo stále trio jezdců Ineosu Rohan Dennis, Geraint Thomas a Richie Porte, za nimi Rémi Cavagna (Deceuninck-QuickStep) a na páté místo se posunul včerejší vítěz Peter Sagan (BORA-hansgrohe) se ztrátou 12 sekund.

Únik se vytvořil po zhruba 30 kilometrech ve složení Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), Hermann Pernsteiner (Bahrain-Victorious), Davide Villella (Movistar), Chris Hamilton (DSM), Jonathan Caicedo (EF Education-Nippo) a Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert) a jeho odstup se pohyboval kolem 2 minut. Padesát kilometrů před cílem se na osamocenou pouť dopředu vydal Rein Taaramäe, ale v začátku posledního stoupání 20 km před cílem již počkal na peloton.

Redukovanou čelní skupinu tahal strojovým tempem muž ve žlutém Rohan Dennis. Ostatní domestici Ineosu odpadli a Thomase s Portem přece jen tým šetří pro horskou etapu. Na rovině před finišem se zdálo, že Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Sepp Kuss (Jumbo-Visma) a Kenny Elissonde (Trek-Segafredo) by rádi zaútočili, ale útok to byl vlažný a Dennis si s ním bez větší námahy poradil. Stejně tak na hranici 2 km před cílem nepustil  z dohledu Bena O’Connora (AG2R Citroën).

Spurt na široké pohodlné silnici vzorově potáhl tým Bahrain-Victorious pro svého největšího favorita. Patrick Bevin se sice s přehledem zavěsil za Colbrelliho zadní kolo, ale nohy na něj neměl. Poslední článek vláčku Bahrainu Damiano Caruso vypustil v přesnou chvíli svého italského rychlíka a o vítězi bylo jasno.

V celkovém pořadí před zítřejší zvlněnou etapou tedy nadále vede Rohan Dennis, druhý je se ztrátou 8 vteřin Patrick Bevin, a na dalších místech o sekundu zpět Thomas, Porte a Colbrelli, na 6. místě ztrácí Marc Hirschi 11 vteřin.

Peter Sagan ztrácí po dnešku více než 7 minut, Jan Hirt a Chris Froome přes pět minut, Josef Černý 18 minut.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.