Na Vueltě a San Juan se v šesté etapě radoval z úniku Max Richeze

nabor

Poprvé se na závodě Vuelta a San Juan radoval jezdec z celodenního úniku, když zvítězil Maximiliano Richeze. Celkové vedení stále drží Mollema.

Klíčový okamžik se odehrál již v úvodní části etapy. Do úniku totiž vyrazili Ruben Ramos (Argentina), Juan Molina (Argentina), Emiliano Ibarra (Sep-San Juan) Kazushige Kuboki (Nippo-Vini Fantini), Omar Azzem (Los Cascos), Julian Cardona (Medellin-Inder), Nicolas Tivani (UniEuro), Manuele Boaro (Bahrain-Merida), Oliveira Troia (UAE Abu Dhabi) a Max Richeze (Etixx).

Richezemu se zdála skupina až moc velká, a tak zaútočil. Na jeho náskok odpověděli pouze Nicolas Tivani a Oliveira Troia. Zbývajících sedm uprchlíků zaváhalo a nechalo trojici až moc velký náskok. Poté se snažili ztrátu dohnat, ale ta činila již skoro dvě minuty a neklesala. Po chvíli svou snahu vzdali, a tak je dojel peloton.

Zatímco byl zbytek úniku pohlcen, šance čelního tria se stále zvyšovaly. Čtyřicet kilometrů před cílovou páskou měli Richeze, Troia a Tivani náskok téměř šest minut. Pelotonu dnes totiž scházela hlavní tažná síla – tým Etixx. Ten neurčoval tempo pro Boonena s Gaviriou, jelikož vpředu měl Maxe Richezeho.

Zachránit situaci se ještě pokusil tým celkově vedoucího muže – Trek. To již bylo příliš pozdě. Náskok sice klesl až k jedné minutě, jenže to již vedoucí trojka najížděla do cílové rovinky.

Richeze zavzpomínal na roky, kdy patřil mezi výborné světové spurtéry a podařilo se mu zvítězit i v etapách na Giro d’Italia 2007. Troia a Tivani proti němu neměli šanci a třiatřicetiletý Argentinec si připsal své jedenácté profesionální vítězství.

Pořadí 6. etapy

P. Jméno Čas
1 Maximiliano Ariel RICHEZE 3:48:47
2 Oliviero TROIA 0
3 German Nicolas TIVANI PEREZ 0
4 Matteo MALUCELLI +52
5 Manuel BELLETTI +52
6 Jose Luis RIVERA +52
7 Mattia VIEL +52
8 Ramunas NAVARDAUSKAS +52
9 Nicolas MARINI +52
10 Luke KEOUGH +52